דקל ששונקר
צילום: דוברות המשטרה

החשד להפצת מחלת האיידס בזדון: 18 קורבנות פוטנציאליים, בהם גברים

הקורבנות פנו למשטרה בעקבות פרסום פרטיו של דקל ששונקר, תושב דימונה החשוד בהפצת המחלה. בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרו עד ליום חמישי: חשד סביר שפעל גם להדבקת קורבנות רבים ממין זכר
איציק זוארץ
12 בדצמבר 2021
14:37

החשד להפצת מחלת האיידס בזדון: 18 קורבנות פוטנציאליים, בהם גברים, יחקרו על מעשיו של דקל ששונקר, תושב דימונה החשוד בהפצת המחלה. בית משפט השלום באשקלון האריך היום (ראשון) את מעצרו עד ליום חמישי. 

בדיון הארכת המעצר ציין השופט כי קיים חשד סביר ראשוני ששונקר פעל גם להדבקת קורבנות רבים ממין זכר. בית המשפט גם ציין כי בעוד בראשית החקירה דובר על קורבנות ספורים, כעת על הפרק 12 קורבנות אשר על פי החשד ששונקר פעל בדפוס התנהלות דומה וביצע בהן עבירות שונות ומגוונות, ובעיקר עבירות של בעילה שלא בהסכמה חופשית וכן עבירה של עשיית מעשה העלול להפיץ מחלה בזדון.

בית המשפט הורה על חקירתם של 18 קורבנות פוטנציאליים, שחלקם פנו לתחנת המשטרה בעקבות פרסום פרטיו של ששנוקר.

ששונקר חשוד בבעילה שלא בהסכמה חופשית ועשיית מעשה העלול להפיץ מחלה בזדון, לאחר שהכיר את הנשים ברשת. לפי החשד, ששונקר פרסם פוסטים באמצעות פרופילים פיקטיביים ברשת החברתית, בהם חיפש ליצור קשר עם נשים - לפי החשד בעיקר עם נשים ממעמד סוציואקונומי נמוך. לאחר יצירת הקשר הראשוני, פיתה לכאורה את אותן נשים למפגשים עמו בעבור תשלום עבור שירותיהן, ובשלב זה ביצע בהן את העבירות. בעבר ריצה עונש מאסר בגין עבירות הונאה והפצת מחלה.