ראאד סלאח משוחרר

השייח' ראאד סלאח השתחרר מהכלא

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית נכלא על רקע הסתה לטרור וסיים עונש מאסר של 16 חודשים
חן ביאר
13 בדצמבר 2021
10:58
עודכן ב 14:15

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח ראאד סלאח, שוחרר הבוקר (שני) ממאסר לאחר שסיים לשאת עונש של 16 חודשי מאסר בכלא רימון בגין הסתה לטרור ובעבירות נוספות. על סלאח נגזרה גם שנת מאסר על תנאי מיום שחרורו. תומכיו של סלאח קיבלו את פניו באום אל פחם בירי זיקוקים. במסיבת עיתונאים באום אל-פחם עם שחרורו מהכלא התייחס השייח' סלאח לתנאי כליאתו: "הם רצו שאהיה אילם. רצו שאהיה יחיד ולבד ולכן שמו אותי בבידוד בתוך מחלקת הבידוד, עברתי מבידוד לבידוד", אמר סלאח. בראיון לערוץ אל-ג'זירה אמר כי יבקר במסגד אל-אקצא בזמן הקרוב וכי להבנתו אין מניעה שיבקר בירושלים ובאל-אקצא.


 

בחודש יולי דחה בית המשפט המחוזי בחיפה את ערעורו של סלאח, שהגיב בדרשה שנשא בערבית: "מדובר בהחלטה פוליטית, המטרה שלנו היא שחרור אל אקצא מהכיבוש הישראלי. נמשיך להאמין בערכי האסלאם למטרה זאת".

סלאח הורשע בעבירות התבטאויות הקשורות בפיגוע בהר הבית שבו נהרגו שני שוטרים מירי שלושה תושבי אום אל פחם. סלאח הכחיש כי אירוע זה היה פיגוע טרור. השופטים קבעו כי סלאח הסית לפגיעה בכוחות הביטחון וכי קריאתו לאחר הפיגוע "ברוח ודם נפדה את אל-אקצא" - היא קריאה לאלימות ואינה חלק מחופש הביטוי.

"אין מדובר במקרה זה בכל הגבלה של חופש ביטוי אלא במניעת ואיסור הסתה ותמיכה בארגון טרור", כתבו השופטים רון שפירא, בטינה טאובר ותמר נאות פרי. "זכותו של הנאשם, כמו כל אחד אחר, לבקר את הממשלה והעומד בראשה. ואולם אין לו כאדם, ובמיוחד כמנהיג בקהילתו, את הזכות להסית ולתמוך בפעולות טרור המנוגדות לחוק".