קנטקי, היום
צילום: אי-פי

עיירות הפכו עיי חורבות, חיים שלמים נמחקו: מסע בקנטקי מוכת הטורנדו

ליל סופות הטורנדו שהכה במרכז ארצות הברית ביום שישי הותיר אלפים ללא קורת גג. אתמול קיבלו עשרות משפחות הודעות קשות על מות יקיריהם. מניין המתים הרשמי עומד על 64, אך פעולות החילוץ נמשכות והוא עשוי לעלות | דיווח מזירת האסון
נתן גוטמן, שליח כאן חדשות לקנטקי
13 בדצמבר 2021
21:16

שלושה ימים חלפו מאז ליל סופות הטורנדו ההרסני שפקד את מרכז ארצות הברית, ובמדינת קנטקי, שנפגעה הכי הרבה, עדיין לא סיימו לחפש ניצולים ולחלץ לכודים. בדיווח מאחת העיירות שנפגעו באסון, הראינו בחדשות הערב בכאן 11 את ההרס הרב – חיים שלמים שנקברו בהריסות ועיירות שלמות שנותרו עיי חורבות.

לא פחות מ-50 סופות טורנדו הכו בקנטקי בשישי בלילה. ההרסנית ביותר פגעה בעיירה מייפילד, שם נפגע באופן ישיר במפעל לנרות – שקבר תחתיו עשרות מעובדיו. אתמול היה יום קשה במיוחד עבור תושבי המדינה, כשעשרות משפחות קיבלו הודעות שיקיריהם אינם בחיים.

בליל הסופות הגדול, אמר מושל קנטקי אנדי בשיר שהוא מעריך כי לכל הפחות 50 בני אדם מתו בסופה שפקדה את המדינה. כרגע הערכה שלו כבר התממשה, והמספר הרשמי של המתים עומד על 64. יחד עם זאת, טרם הסתיימו כלל החילוצים וייתכן שהמספר יעלה.

הנשיא ג'ו ביידן חתם לפנות בוקר על צו "אסון משמעותי" בקנטקי. החתימה של ביידן מאפשרת סיוע פדרלי בשיקום הקהילות והתשתיות שנפגעו. הבית הלבן הודיע גם שביידן יגיע לביקור בקנטקי וכבר פרסם תוכנית לביקור. בשיחה עם המושל בשיר הבטיח ביידן לספק כל מה שיידרש לתושבי המדינה.