משה חוגג
צילום: פלאש 90

לאחר כחודש: משה חוגג שוחרר למעצר בית

איש העסקים והבעלים של בית"ר ירושלים שוחרר בערבות של 70 מיליון שקלים • חוגג נחשד בעבירות מין ומוסר ובהונאה
משה שטיינמץ
14 בדצמבר 2021
14:57

בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג שוחרר היום (שלישי) למעצר בית בערבות של 70 מיליון שקלים, לאחר כחודש שבו שהה במעצר. איש העסקים התבקש להפקיד 10 מיליון שקלים במזומן, לחתום על ערבות בסך 20 מיליון שקלים נוספים, ושתי ערבות - אשתו וגיסתו - יחתמו כל אחת על ערבות של עוד 20 מיליון שקלים. לפני שחרורו נחקר פעם נוספת ביחידת להב 433 של המשטרה.


חוגג נחשד בביצוע עבירות מין, בהן מעשה סדום, סחר בבני אדם וצריכת זנות מקטין. בין העבירות הנוספות בהן נחשד: מעשה מגונה, הטרדה מינית, החזקת מקום לשם זנות, פרסום והצגת תועבה ובעילה אסורה בהסכמה.

לפי החשד, חוגג ביצע חלק מהעבירות בדירת פאר בת שלוש קומות בפארק צמרת בתל אביב, בה קיים יחסי מין עם נשים שונות, בהן דוגמניות, שאף צולמו תוך כדי המעשים במצלמות נסתרות. חשד נוסף הוא שחלק מהנשים היו קטינות, וחוגג אף סיפק להן סמים ואלכוהול. לפני כשבועיים, פורסמה גרסתו של חוגג לחשדות אלו: בחקירה לא הכחיש לפחות חלק מהמעשים שבוצעו לכאורה בדירה וטען כי היו בהסכמה. הוא הסביר כי התקין מצלמות מחשש שמי מהנשים תסחט אותו בעתיד.

נוסף לחשדות בעבירות מין, חוגג נחשד בביצוע עבירות הונאה בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים בהיקף של מאות מיליוני שקלים. החקירה בתיק נערכה חודשים ארוכים, לאחריה פשטו עשרות שוטרים על ביתו ובתי העסק של חוגג, ושל שבעה חשודים נוספים בפרשה.

לאחר שנטען כי תיק החקירה קרס, בכיר במשטרה טען כי "התיק לא קרס - יש התקדמות משמעותית בשתי החקירות נגדו, הכלכלית ועבירות המין והמוסר. לא ידוע על מעורבים נוספים". מספר נשים סירבו לשתף פעולה עם החקירה.

ביחס לעבירות המין, בכיר במשטרה אמר כי "לא מדברים על תמורה שגרתית אלא תמורה של מי שהאמצעים מצויים בידו - זה הקשר לתיק הכלכלי", הסביר הגורם הבכיר והבהיר: "אותם 12 מקרים הם תיקים סגורים, אבל המעשים נעשו עם יותר נשים. במקרה שבו זיהינו שמערכת היחסים התפתחה והייתה ממושכת, רומן - הורדנו את זה מסדר היום".

"חוגג צד נשים בדרכים שונות בעיקר ברשתות, אנחנו מכירים מקרים בהם הוא הפעיל אחרות כדי לגייס על פי מראה וגיל, למשל. אנחנו קוראים לזה שידול לסרסרות", המשיך הבכיר והוסיף כי החקירה לא העלתה עד שלב זה מעורבות של אנשי עסקים נוספים. לבסוף אמר כי הוא מאמין שהחקירות נגד חוגג יגיעו לכתב אישום: "החשדות הולכים ומתחזקים, גם בתיק עבירות המין והמוסר וגם בתיק הכלכלי. היקף התיק - 290 מיליון דולר".

מעורכי הדין משה מזור ועמית חדד המייצגים את חוגג נמסר: "משה חוגג שיתף פעולה באופן מלא ומסר את גרסתו לחשדות במסגרת החקירה. כבר כיום ניתן לומר, שקיים פער גדול בין החשדות החמורים בתחילת הפרשה לבין העובדות שהולכות ומתבהרות ככל שנוקפים הימים. אנו משוכנעים, כי בתום החקירה ולאחר מיצויה יתברר כי לא דבק רבב פלילי במעשיו של מר חוגג".