מליאת הכנסת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מאבטח בכנסת נדבק באומיקרון: ח"כ פרוש ו-21 עובדים בבידוד

מבצע בדיקות בשכונת הר נוף בי-ם, לאחר שמשפחה אובחנה חיובית לקורונה, וקיים חשש ל-30 מקרים של הזן החדש • התפרצות קורונה בבית ספר לבנות בבירה: כ-60 תלמידות ושני אנשי צוות נדבקו
כתבי כאן חדשות
16 בדצמבר 2021
13:26
עודכן ב 15:25

האומיקרון הגיע לכנסת: מאבטח במשכן הכנסת נמצא מאומת לזן החדש. מדוברות הכנסת נמסר כי לאחר חקירה אפידמיולוגית הוחלט כי ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה ו-21 עובדים ממשמר הכנסת יכנסו לבידוד.

בשכונת הר נוף בירושלים יתחילו בימים הקרובים מבצע דיגום רחב בכל השכונה, בשיתוף פיקוד העורף ובדגש על בדיקות הזן החדש, מחשש להתפרצות אומיקרון. זאת לאחר שהתגלתה בימים האחרונים משפחה שלמה בשכונה שנדבקה בקורונה, אם כי טרם ידוע אם מדובר בהידבקות באומיקרון. בנוסף, בשכונה התגלו למעלה מ-30 חולים בקורונה, וחלקם, לפי החשד, מאומתים לזן אומיקרון.

בד בבד, בבית הספר לבנות "אוולינה דה רוטשילד" בירושלים אובחנו יותר מ-60 תלמידות ושני אנשי צוות כחיוביים לקורונה. בעקבות זאת המוסד החינוכי עבר ללמידה מרחוק. מעיריית ירושלים נמסר לגבי ההתפרצות בבית הספר: "אנו מדגשים כי ככל הידוע לא מדובר באומיקרון. במוצאי שבת תתקיים הערכת מצב נוספת שבסופה יצאו הנחיות לגבי שבוע הבא".

מנתוני משרד הבריאות שפורסמו היום עולה שהממוצע היומי למאומתים לקורונה ששבו מחו"ל בשלושת הימים האחרונים גבוה ביותר מפי שניים בהשוואה לנתונים מהשבועיים האחרונים. במשרד הבריאות מוטרדים מאפשרות של התפרצות תחלואה משמעותית ושל התפשטות זן האומיקרון מישראל.

נתוני משרד הבריאות

אתמול אובחנו 741 מאומתים חדשים לקורונה בישראל ושיעור הבדיקות החיוביות הוא 0.79%. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 80. מקדם ההדבקה נשאר יציב - 1.02. עוד מציינים במשרד הבריאות שכמעט 2,000 ילדים חוסנו אתמול במבצע החיסונים בבתי הספר, ובסך הכול 7,180  ילדים השתתפו במבצע. 

בנתונים שפורסמו לראשונה אתמול בחדשות הערב מוצגת עלייה משמעותית במספר המחוסנים שנדבקים בקורונה. 17% מכלל המאומתים ביום שלישי היו כאלה שחוסנו בשלושה חיסונים. הנתון הזה עלה בהדרגה לאורך ימות השבוע, כשבשבת הוא עוד עמד על 14%. במשרד הבריאות לא יודעים לקשר בוודאות את הנתון הזה לזן האומיקרון.  גם חוקרי האוניברסיטה העברית מתריעים כי יש עלייה ניכרת בשיעור המאומתים המחוסנים.