השחקנית טל לוי בריאיון

סוגרת מעגל בשניידר: מנערה שריגשה מדינה שלמה לכוכבת ילדים

השחקנית טל לוי רצתה מאז ומתמיד להיות על במה, אבל רק אחרי שהתאוששה ממחלת הסרטן שנלחמה בה בגיל 17 הבינה שהיא רוצה להגשים את החלום הזה. היום, כשהיא כבר כוכבת ילדים אהובה ומוכרת, ומככבת בית השאר בסדרה של כאן חינוכית "בלוגה בלוז", היא רוצה לעבור גם למגרש של הגדולים
דנה הרמן
18 בדצמבר 2021
02:39
עודכן ב 07:54

השחקנית טל לוי רצתה מאז ומתמיד להיות על במה, אבל רק אחרי שהתאוששה ממחלת הסרטן שנלחמה בה בגיל 17 ועשתה היסטוריה על הדרך - בזכותה נוסד סל התרופות בישראל, הבינה שהיא רוצה להגשים את החלום הזה.

היום, כשהיא כבר כוכבת ילדים אהובה ומוכרת, ומככבת בין השאר בסדרה של כאן חינוכית "בלוגה בלוז", היא רוצה לעבור גם למגרש של הגדולים. 

צפו בכתבה

"תמיד הרגשתי קצת לא מותאמת, בכל מסגרת שהייתי בה. לא אהבו אותי בחדר המורים, מלא שליליים, כל עוד לא מצאתי את המקום הזה של שחקנית - לא הצלחתי להבין מה אני אמורה לעשות פה", מספרת טל. "כשאני מופיעה, זה מעין גשר ללב של ילד אמיתי, ושם אפשר הכול - לאהוב, להצחיק, להכעיס".

"אני זוכרת סצנה טורקית של אנשים בוכים, אמרתי להם 'דקה אני עוד פה'. כשחוברתי בפעם הראשונה לכימותרפיה - קלטתי"

כשהייתה בת 17 בלבד, אחרי כמה ימים שבהם הרגישה לא טוב, טל הלכה להיבדק בבית החולים שניידר ואז התגלה הרע מכול. "אמרו לי 'לוקמיה', אבל אני לא חושב שלגמרי הבנתי שזה אומר סרטן. אני זוכרת שצרחו סביבי, סצנה טורקית של אנשים בוכים. ואמרתי להם 'דקה אני עוד פה, לא מתתי עדיין. כשחוברתי בפעם הראשונה לכימותרפיה, נראה לי שאז קלטתי". 

ארבעה חודשים אחרי פרוץ המחלה, כשהיא קירחת ונפוחה מסטרואידים, טל הגיעה לישיבת תקציב בכנסת ומצליחה בכמה מילים של ילדה חולה ומפוחדת לשכנע את הנוכחים לעגן בחוק בפעם הראשונה את סל התרופות.

את קריירת המשחק שלה התניעה דווקא בתוך תחפושת של קוף שעיר בסדרת הילדים המצליחה "קופיקו". אחר כך הגיעה הפריצה הגדולה ב"מולי וצומי", ובימים אלו היא מככבת בסדרת ילדים חדשה בכאן חינוכית "בלוגה בלוז".