-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

לקראת הסופה: הלימודים בעכו ונהריה יתקיימו מחר מרחוק

הסופה "כרמל" צפויה להגיע לאזורנו מחר: הגשם ישוב לאזור ויהיה סוער בצפון ובמרכז. בחרמון ובפסגות הגולן ירד שלג • השר לביטחון הפנים קיים הערכת מצב: "לא מקלים ראש, לפנינו ימים קשים וכמויות משקעים שיובילו לסכנות"
שרון וכסלר, חן ביאר ומשה שטיינמץ
18 בדצמבר 2021
23:31
עודכן ב 19:01

לקראת הגעתה של סופת "כרמל", בעכו ונהרייה החליטו כי התלמידים לא יגיעו לבתי הספר, וילמדו מחר (שני) מרחוק. השר לביטחון הפנים עמר בר-לב קיים דיון היערכות לסופה עם כוחות ההצלחה והביטחון, ואמר בסופו: "אנחנו לא מקלים ראש בסופה הזאת ולא נגיד 'לא ידעתי'. עומדים לפנינו ימים קשים וכמויות משקעים שיובילו לסכנות. כוחות החירום יעמדו מוכנים לאתגרים ולהפתעות. ומהאזרחים אני מבקש - שמרו על עצמכם".

מכ"ם הגשם המתעדכן

הסופה תגיע מחר מאזור קפריסין. הגשם ישוב לאזור ויהיה סוער בצפון ובמרכז. בחרמון ובפסגות הגולן ירד שלג. גם ביום שלישי סוער וקר מהרגיל בעונה. הפוגה בגשמים צפויה רק לקראת סוף השבוע. הטמפרטורות המרביות היום: בירושלים 12 מעלות, בתל אביב 18, בחיפה 14, בבאר שבע 17, ובאילת עד 20 מעלות מחר. 

במשטרה קוראים לציבור להימנע מנסיעות לא הכרחיות ומטיולים בנחלים או באזורים שעלולים להיות מוצפים. כמו כן קוראים במשטרה שלא להיכנס לחניונים או מעליות במפלסים תת קרקעיים בזמן אירועי גשם משמעותיים. במשרד החינוך הודיעו כי לא יתקיימו טיולים ופעילויות מחוץ לבתי הספר בימים שני, שלישי ורביעי. עוד נמסר בהודעת משרד החינוך כי "במקומות בהם עלולות להתרחש הצפות ושיטפונות, לא יתקיימו לימודים פיזיים בבתי הספר".  

המפלס העליון של החרמון התכסה בסוף השבוע בלא מעט שלג. באתר החרמון הודיעו שמחר ומחרתיים המתחם ייסגר בגלל מזג האוויר.  

בגליל העליון ירדו עד לשעות הערב כ-60 מילימטרים של גשם ב-48 שעות. הדבר משפיע גם על הזרימה בנחלי הצפון, שאחרי זמן רב מאוד מתחילה להיות מורגשת בצורה משמעותית.