אבי אדרי שנרצח ב-1990, פרשת הרצח וההיעלמות
מתוך: רב הנסתר

בתו של אברהם אדרי: "אחרי שנרצח הפיצו עליו שהלך עם בחורות"

לימור הייתה בת 17 כששמעה ברדיו על גופת בן 40 שמצאו - וידעה באותו רגע שמדובר באביה • בריאיון ראשון לכאן רשת ב היא מספרת על התקווה שהפעם, עם פתיחת התיק לחקירה אחרי 31 שנים, ימוצה הדין עם הנאשמים - ומותחת ביקורת: "לא ייתכן שהמעורבים ברצח ילכו הביתה בגלל חוק ההתיישנות, ביקשנו מהשרה שקד להדיח את ראש עיריית בית"ר עילית החשוד"
בחצי היום
20 בדצמבר 2021
14:25

פרשת הרצח וההיעלמות: לימור, בתו של אברהם אדרי, שמתראיינת בפעם הראשונה לתקשורת, מספרת היום (שני) בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב למה החליטה להפר את השתיקה. "כל המשפחה החליטה שמישהו מטעמינו צריך להתראיין ולספר את מה שבאמת קרה. אנחנו לא מבינים איך הגענו למצב הזה שכל המעורבים ברצח משוחררים ללא כתב אישום - ולא נמצאים בבית סוהר".

האזינו לריאיון עם בתו של אברהם אדרי בכאן רשת ב

לימור מספרת כי כשאביה נרצח הייתה בת 17. "את כל בחינות הבגרות של כיתה י"ב עשיתי בזמן השבעה. לא הגעתי למסיבת הסיום", היא משחזרת. "שמעתי דרך הרדיו שמצאו גופה של גבר בן 40, מיד ידעתי שזה אבא שלי אחרי שחיפשנו אחריו כל הלילה. חרב עלינו עולמינו".

אדרי משתפת שבמשך השנים הם למדו להתמודד עם האובדן, אך כי ההתמודדות כפולה - מעל הפרשה תמיד ריחף סימן השאלה מי רצח את אביהם, וכן צצו שמועות זדוניות על מה שקרה. "לא ידענו מי מעורב, לא ידענו שמות. היו רכילויות של משמרות הצניעות, הם אמרו שהוא הלך עם בחורות. זה לא נכון. אבא שלי היה אדם צדיק, איש משפחה למופת עם ארבעה ילדים".

"31 שנה חיכינו - למה שוב משחררים אותם?"

"הוא היה נטע זר בתוך הקהילה החרדית שבה הוא עבד עם דוד שלי", המשיכה ביתו של אדרי. "אנחנו לא היינו דתיים חרדים, אלא מסורתיים. הוא חבש כיפה בגלל הישיבה שהוא עבד בה, וכדי לכבד את דוד שלי שעבד איתו אבל מעבר לזה היינו מסורתיים לגמרי על גדר החילונים. מבחינת הקהילה החרדית, זה כנראה מאוד הפריע להם". 

בעקבות הסרט "רב הנסתר" של שני חזיזה ששודר בכאן 11, נפתחה שוב חקירת הפרשה ונעצרו חשודים. לימור אומרת כי המשפחה נמצאת בתקווה שזה יוביל לסגירת מעגל, למרות הקושי המשפטי. "אנחנו מכירים את השמות ויודעים מה כל אחד עשה, אבל לא מצליחים לסגור באמת את המעגל כי אין כתבי אישום, בגלל חוק ההתיישנות. החשודים קושרים את עצמם למעשה, אבל לא מצליחים להגיע לכתב אישום בגין רצח".

עלייתו ונפילתו של ברלנד | עוד יום 

בתו של אבי אדרי מבקרת בחריפות את שחרורו המוקדם של קהילת שובו בנים אליעזר ברלנד מהכלא, המואשם בעבירות מין. "הוא שילח את כל היתר לבצע את הרצח. הוא כנראה עשה עסקה עם הפרקליטות שתשחרר אותו הביתה. אין מקום בבתי הסוהר - אז יאללה בואו נשחרר את רב המרצחים".

היא מתייחסת גם לחשוד במעורבות ברצח, מאיר רובינשטיין, ראש עיריית בית"ר עילית, שחזר לעבודתו הציבורית לאחר חקירתו. "אנחנו מבקשים להדיח אותו מתפקידו. לא ייתכן שהוא ימשיך לכהן כראש עירייה כשיש חשדות וריאיות שקושרים אותו לרצח".

צפו בסרט "רב הנסתר" של כאן 11 שהוביל למעצר החשודים

"אנחנו כבר מגיעים לשתות מהבאר ואז אומרים לנו - 'אנחנו לא מצליחים להגיע לכתב אישום, ואין מה לעשות - ניסינו'. כל פתיחה כזאת קטנה של התיק פותחת הרבה דברים אחרים. מעלה זכרונות שלא בהכרח רוצים להיזכר בהם. אנחנו מבקשים מהפרקליטות שיקדמו חוק שינסה לשנות את חוק ההתיישנות - לא ייתכן שהמעורבים ברצח שאנחנו יודעים מי הם - ילכו הביתה בגלל חוק ההתיישנות. מה, מגיע להם פרס?"