-
צילום: אי-פי

אינטל לעובדיה: חיסון קורונה - או יציאה לחל"ת

ענקית השבבים האמריקנית תדרוש מעובדיה שלא התחסנו להציג פטור רפואי או פטור דתי לפיו אינו יכול להתחסן, הוא ייצא לחופשה ללא תשלום. בכך מצטרפת לגוגל, שלפי דיווחים תפתח בהליכים לפני פיטורים כלפי עובדים לא מחוסנים
בר שפר
22 בדצמבר 2021
17:49

ענקית הטכנולוגיה אינטל הודיעה היום (רביעי) כי עובדים לא מחוסנים עד 4 בינואר, ולא יקבלו פטור דתי או רפואי, ייצאו לחופשה ללא תשלום. בכך מצטרפת אינטל לגוגל, שהציבה החודש לעובדיה אולטימטום דומה. 

בסוכנות הידיעות אי-פי דווח כי העובדים הלא מחוסנים באינטל יחויבו לצאת לחופשה ללא תשלום באפריל, שלושה חודשים לאחר אותו מועד. החברה תשקול את בקשות הפטור של העובדים עד ה-15 במארס, עובדים שלא יקבלו את הפטור ייצאו לחופשה ללא תשלום למשך לפחות שלושה חודשים החל מאפריל. 

האם הגיע הזמן לחובת התחסנות בישראל? | עוד יום

בשבוע שעבר דווח ברשת NBC שגוגל הודיעה לעובדיה שאם לא יתחסנו נגד קורונה עד לאמצע חודש ינואר, היא תפתח מולם בהליך שבסופו היא תפטרם. במסמך פנימי של החברה נכתב כי ראשית כל העובד שלא יתחסן יספוג הורדת שכר. 

השבוע אישר בית משפט פדרלי לערעורים בארצות הברית את תוכניתו של הנשיא ביידן לחייב עובדים בחברות פרטיות, המעסיקות יותר ממאה עובדים, להתחסן מפני קורונה. בכך הפך בית המשפט פסיקה של ערכאה נמוכה יותר. הפסיקה תחול על יותר מ-84 מיליון עובדים. מי שלא יהיה מחוסן במלואו יחוייב לעטות מסכות ולעשות בדיקות שבועיות.