עיריית קריית אתא

כשבניין העירייה עולה 130 מיליון שקלים: מה קורה ב"ארמון המלך" של קריית אתא?

מה בדיוק קורה בתוך עיריית קריית אתא, בה ראש העיר מכהן בתפקיד כבר 25 שנה - ויו"ר האופוזיציה נתקלת בהתעלמות מוחלטת מצד הקואליציה?
אורן אהרוני
26 בדצמבר 2021
15:54

יעקב פרץ נמצא בתפקיד ראש עיריית קריית אתא כבר 25 שנה. עיר בה נבנה בניין עירייה חדש בעלות של יותר מ-130 מיליון שקלים, בפרויקט שתוקצב בתחילה ב-50 מיליון שקלים. בניין שיו"ר האופוזיציה, הילה רובין שלם, אינה רשאית להיכנס אליו בלי אישור, אף שעל פי חוק היא אמורה לקבל בו חדר. גם לעשרות שאילתות והצעות לסדר שהיא מעלה היא אינה זוכה לתשובות. אריה נחום מסיעת העבודה, החברה בקואליציה, הגדיל לומר ש"האופוזיציה חלשה מאוד", והוסיף: "לא הייתי נותן להם להתבטא. איך אומרים? הם מתבטאים יותר מידי".

לא רחוק מבניין העירייה, נמצא "מגדל פיזה" של קריית אתא - שלושה בניינים צמודים זה לזה שנראה כי עומדים לפני קריסה. הבניינים שקועים ועומדים באלכסון, עם בקע ברוחב 33 ס"מ, קירות וגג מלאים בסדקים. למרות פניות של התושבים לעירייה ולמשרד הבינוי והשיכון, העירייה שדרשה לפנות את התושבים נתקלה בהתנגדות בית המשפט. אך גם לעירייה יש מה לעשות - באמצעות תוכנית התחדשות עירונית.

לדברי דוברת העירייה, תוכנית המתאר העירונית החדשה נמצאת בשלבים סופיים, אך למנהלת ההתחדשות במשרד השיכון אין תוכנית כזו בצנרת. כמה רחובות ליד בניין העירייה המפואר, נמצאת לשכת הרווחה של העירייה, שלא הועברה לבניין החדיש ואף איננה מונגשת.