גיליין מקסוול וג'פרי אפשטין, 2005
צילום: גטי אימג'ס

חברתו לשעבר של אפשטין הורשעה בסחר בקטינות

גיליין מקסוול הורשעה בחמישה מתוך ששת האישומים שיוחסו לה, בהם עבירות של קשירת קשר לגיוס קטינות למטרות מין
יואב זהבי ועמיחי שטיין
30 בדצמבר 2021
01:29

גיליין מקסוול, חברתו לשעבר של הפדופיל המורשע ג'פרי אפשטין, הורשעה הלילה (חמישי) בשורה של עבירות הקשורות לסחר בקטינות למטרות מין והתעללות מינית. מקסוול הורשעה בבית משפט במנהטן בחמישה מתוך ששת האישומים שיוחסו לה, בהם עבירות של קשירת קשר לגיוס קטינות למטרות מין והתעללות מינית בקטינות. מקסוול הבריטית בת ה-60 שכפרה בכל האישומים, עלולה להישלח למאסר לשארית חייה. 

במשפט העידו ארבע נשים שסבלו מהתעללות מינית מצידם של אפשטין ומקסוול בעת שהיו קטינות. המקרים עליהן דובר במשפט קרו בין השנים 1994-2004. התובע במשפט אמר בדיון, כי "מקסוול הייתה שותפתו לפשע של אפשטיין, וביצעה עמו פשעים יד ביד. היא ידעה בדיוק מה היא עושה".

 

סנגוריה של מקסוול טענו כי משתמשים בה כשעירה לעזאזל, וניסו להציג את העדויות של ארבעת הנשים כלא אמינות. "מותו של אפשטיין השאיר חלל במרדף אחר צדק עבור הנשים הללו", אמר עורך דינה בובי שטרנהיים. "היא ממלאת את החלל הזה ואת הכסא הרק. 

 איור מתוך הדיון בו הורשעה מקסוול, הלילה (חמישי). צילום: רויטרס

אחת העדות טענה כי הייתה בת 14 כשאפשטיין התעלל בה מינית ב-1994 וכי מקסוול לקחה חלק במפגשים המיניים בין השניים, ולא עשתה דבר כדי למנוע את המעשים של בן זוגה לשעבר. "זה בלבל אותי מכיוון שזה לא הרגיש לי נורמלי", אמרה הנערה, שהופיעה תחת השם הבדוי ג'יין. 

אפשטין שם קץ לחייו לפני כשנתיים, כשהוא בן 66. הוא תלה עצמו בבית המעצר שבו הוחזק במנהטן, בזמן שחיכה למשפט סביב ההאשמות על סחר והתעללות מינית בקטינות. בכתב האישום נכתב כי ניצל עשרות נערות מתחת לגיל ההסכמה, ושילם לקורבנות כדי שיגייסו נערות אחרות למערך השידול המיני שלו.