אוקון

המורה יותם אוקון הורשע באונס תלמידה בת 12

אוקון הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון גם בביצוע עבירות מין נוספות. כחלק מהליך גישור, הצדדים הגיעו להסכמות בנוגע לגובה הפיצוי למתלוננת, אך לא הסכימו לגבי העונש
שלי טפיירו
30 בדצמבר 2021
12:34

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (חמישי) במסגרת הסדר טיעון את המורה יותם אוקון באונס תלמידה בת ה-12 וביצוע מעשים מגונים בקטינות נוספות. אוקון הודה והורשע בכל האישומים, לאחר הליך גישור שהוביל להסדר - שהתקבל בהסכמתה של הקטינה. הצדדים הגיעו להסכמות בנוגע לגובה הפיצוי למתלוננת, אך לא הסכימו לגבי העונש.

עורכת הדין תמי קלנברג-לוי, שמייצגת את הנפגעת, מסרה: "הנאשם הודה בביצוע עבירות מין חמורות ופגיעה קשה בקטינה שהייתה תלמידתו. המשפחה מקווה כי גזר הדין ישקף את הפגיעה הקשה בקטינה בפרט, ויעביר את המסר לכל מערכת החינוך בדבר הגנה ושמירה על קטינים מפגיעה". בית המשפט יקיים דיון טיעונים לעונשו של אוקון בחודש אפריל.

בחודש יולי פורסם בכאן חדשות שאמא לתלמידה שלמדה אצל אוקון פנתה לסגנית מנהלת בית הספר וסיפרה שהוא התעמר בבתה. "הוא צחק עליה וקילל אותה מול כל הכיתה, הזדעזעתי מזה שסגנית המנהלת לא הזדעזעה", סיפרה האם והוסיפה שהתלונה שלה לא טופלה על ידי הצוות החינוכי. בעקבות הפרסומים, אוקון עזב את בית הספר בתל אביב שבו לימד. 

רוני (שם בדוי), שבתה למדה אצל אוקון, סיפרה לכאן חדשות בחודש יולי על מקרה שבו הוא בעט בישבנה של הילדה כשישבה על הרצפה בכיתה, ואז השחיל את אצבעותיו בתנועה מגונה דרך אצבעותיה. רוני סיפרה על ההתעלמות של בית הספר מהמקרה, לאחר שבתה התלוננה בפני הצוות. "היא פנתה ליועצת והובטח לה שהנושא יטופל מול המורה. בשיעור לאחר מכן המורה שאל מי הלשין עליו". בעדות נוספת, תלמיד לשעבר של אוקון סיפר לכאן חדשות: "הוא לא ראה הבדל בין מורה לתלמיד. במשך שיעורים שלמים הוא היה מדבר על סקס במקום ללמד מדעים".