-

יומיים אחרי התקיפה – דיווח: משטר אסד בוחן מעורבות איראן בחוף הסורי

יומיים לאחר התקיפה המיוחסת לישראל בנמל לטקיה מקורות אמרו לערוץ הסעודי אל-חדת' שמשטר אסד מנע מכוחות איראניים לפעול באזור וכי הצבא הסורי מודע לכך שאיראן פועלת כדי לחזק את יכולותיה בסוריה ללא תיאום עימו
רועי קייס וגל אהרונוביץ'
30 בדצמבר 2021
16:54

יומיים לאחר התקיפה המיוחסת לישראל בנמל לטקיה שבסוריה, מקורות סיפרו היום (חמישי) לערוץ הסעודי אל-חדת' כי המשטר הסורי החל לבחון מחדש את התפקיד של איראן באזור החוף. עוד נמסר כי משטר אסד מנע מכוחות איראניים לפעול באזור נמל לטקיה וכי הצבא הסורי מודע לכך שאיראן פועלת על מנת לחזק את יכולותיה בסוריה ללא תיאום עימו.

הטלוויזיה הסורית דיווחה ביום שלישי לילה כי חיל האוויר הישראלי תקף בנמל לטקיה במערב סוריה, שפתחה באש נ"מ בתגובה. בסרטונים שהופצו מהמקום נראים פיצוצים וכתב הערוץ מדווח על שריפה בכמה מכולות ונזק רב שנגרם למבנים באזור.

בסיכום השנה של צה"ל פורסם שלשום שכ-30% מהברחות הנשק מאיראן מגיעות לשטח סוריה ולבנון. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שבישראל מעריכים שבין משלוחי הנשק שמגיעים לשטח סוריה יש גם טילי שיוט - נשק שנחשב לאיכותי, מתקדם ומטריד.

לפני כשלושה שבועות סוריה ייחסה לישראל תקיפה נוספת באזור הנמל. מקור בצבא סוריה מסר כי התקיפה התבצעה באמצעות טילים שנורו מכיוון הים לעבר רחבת המכולות בנמל לטקיה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי יעד התקיפה היה נשק מתקדם שהוברח מאיראן דרך הים. על פי הערכות מדובר בטילי שיוט או מל"טים מתאבדים.