נשיא רוסיה פוטין במשחק ההוקי, אתמול
צילום: רויטרס

מתיחות מול אוקראינה? פוטין מעדיף לשחק הוקי

נשיא רוסיה ונשיא בלארוס לוקשנקו ערכו משחק ידידות עם כוכבי עבר של ספורט החורף הפופולרי במדינה. בפגישה שערכו לפני כן החליטו על תרגיל צבאי משותף בחודשים הקרובים
מערכת כאן חדשות
30 בדצמבר 2021
17:57

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא בלארוס אלכסנדר לוקשנקו החליטו להפוך את הפגישה הדיפלומטית שלהם אתמול (רביעי) למהנה יותר - וערכו משחק הוקי קרח שהתקיים בסנט פטרסבורג. השניים שיחקו בקבוצות יריבות יחד עם כוכבי עבר בספורט הפופולרי ברוסיה, לאחר שסיימו מפגש בו שוחחו על המתיחות הצבאית באזור.

 

פוטין, שהחליט לשחק עם המספר 11, הפגין כישרון רב בספורט החורף וכבש שבעה שערים בניצחון 18-7 של קבוצתו במשחק הידידות, על אף שלא בטוח שהיריבים רצו למנוע ממנו לנצח. גם בנו של לוקשנקו ניקלואי הצטרף למשחק. 

טרם המשחק השניים נפגשו והחליטו לערוך תרגיל משולב ונרחב של צבאות שתי המדינות, שיתקיים בפברואר או במרץ. הכרזה זו באה על רקע הפריסה של חיילים רוסיים בגבול עם אוקראינה, כאשר בכירים באוקראינה מודאגים כי רוסיה תפלוש אל המדינה, בעוד בסביבתו של פוטין מכחישים כי תוכניות כאלה קיימות וטוענים כי החיילים נמצאים שם עבור תרגילים צבאיים.

המלחמה הקרה 2.0 | האזינו לפרק עם גילי כהן, יואב זהבי ויאיר נבות   

על רקע המתיחות סביב גבול אוקראינה, ישוחח הערב נשיא ארה"ב ג'ו ביידן עם פוטין בטלפון. בכיר בבית הלבן אמר כי השניים ישוחחו על נושאי ביטחון ועל המצב באירופה. הבוקר שלח פוטין ברכת חג לביידן, בה כתב כי הוא משוכנע שהשניים יכולים לעבוד יחד בהתבסס על "כבוד הדדי והתחשבות באינטרסים הלאומיים של כל צד".