חורי

"סוף סוף האמינו לי": נפגעות האונס של הגינקולוג הבכיר מדברות

ד"ר אליאס חורי הורשע באונס של שתי נשים שהיו מטופלות בקליניקה הפרטית שהפעיל ביפיע
חן ביאר
30 בדצמבר 2021
22:25

ד"ר אליאס חורי מנצרת היה עד השנים האחרונות גניקולוג בכיר ומצליח, סגן מנהל מחלקה בבית החולים האיטלקי בנצרת שגם הפעיל מרפאה פרטית ביישוב יפיע, שאליה היו מגיעות מטופלות מכל אזור הצפון. אתמול הרשיעו אותו שלושה שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה בעבירות של אונס וביצוע מעשה מגונה בשתי מטופלות. 

צפו בכתבה

א', אחת המתלוננות נגד חורי, אמרה לכאן חדשות כי היא לא יודעת מה להרגיש. "סוף סוף האמינו לי. יש כעס, אני שמחה, אני מרגישה טוב, שעשיתי טובה לעוד בנות, לעוד נשים שלא הלכו ותבעו אותו או הגישו תלונה. אני מרגישה כעס שזה בכלל קרה לי".

המטופלת הראשונה שהותקפה על ידי ד"ר חורי הייתה בת 26, הוא ביצע בה מעשים שונים לצורך סיפוק יצריו תוך כדי הבדיקה הרפואית וחזר אליהם שוב ושוב, כך למעלה מעשר דקות, תוך הסבר שמדובר בחלק מהבדיקה, הוא לא חדל גם כאשר המטופלת פרצה בבכי. היא העידה שהייתה בהלם ולא הצליחה לתפקד כלל גם שבוע לאחר מעשיו של ד"ר חורי.

"אבא שלי אמר לי שזאת פאדיחה, אנחנו הקורבן, אני לא צריכה להתבייש בזה"

א', מהמגזר הערבי, סיפרה גם על הקושי להתלונן בחברה הערבית. "אפילו שהלכתי להגיש את התביעה אבא שלי אמר לי לא שזאת פאדיחה. לא מקובל אצלנו שאישה תגיד 'עברתי אחת שתיים שלוש, אונס או הטרדה'. רציתי פשוט שכולם יידעו בחברה הערבית שזה בסדר, אנחנו הקורבן, לא עשיתי כלום הוא שעשה. אז אני לא צריכה להתבייש בזה".

האזינו לשיחה עם א'

ב', מתלוננת נוספת נגד הגניקולוג, אמרה לכאן חדשות שהיא נכנסה למצב קשה. "לא הייתי אוכלת, לא שותה, לא עושה כלום, רק ישנה במיטה כל הזמן", אמרה. 

המטופלת השנייה הייתה בת 25, גם כאן התקיפה הייתה במהלך הבדיקה הרפואית תוך שחורי נוגע גם באזורים נוספים בגופה, שואל את המטופלת שאלות על חיי המין שלה ומעיר הערות בוטות. גם במקרה הזה המעשים נמשכו דקות ארוכות תוך שהמטופלת שואלת אותו על פשר מעשיו וניסתה להתרחק מד"ר חורי. בשני המקרים ד"ר חורי לא אפשר למטופלות להתכסות כמקובל במהלך הבדיקה. שתי המתלוננות לא מכירות ולא ידעו אחת על השנייה.

ד"ר חורי הכחיש לאורך כל המשפט ולפניו את המיוחס לו. השופטים מפרטים בפסק הדין את שחשבו על עדותו: "התרשמותנו הייתה שלילית מאוד, דבריו מניפולטיביים, הוא טען טענות אבסורדיות, בעדותו בקיעים וסתירות. הוא היה מוכן לטעון כל טענה על מנת להרחיק מעליו את ההאשמות שהופנו נגדו".

הפרקליטות מבקשת לחזק את ידי הנפגעות, אשר העידו באומץ נגד הרופא שפגע בהן. וכפי שנכתב בהכרעת הדין: ״כעת, משהוכרע הדין, ידעו המתלוננות אשר השמיעו תלונתן לפנינו כי דבריהן נשמעו, נשקלו וזכו לאמוננו המלא״.