-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הצעירה בעלת המוגבלות שנאנסה בת"א נעלמה ממוסד בשרון

המוסד, שכפוף למשרד הבריאות, לא דיווח על היעלמותה. לפי החשד, הצעירה נלקחה בכוח מהתחנה המרכזית בתל אביב • החשוד המרכזי טען: היחסים נעשו בהסכמה, לא ידעתי שהיא עם צרכים מיוחדים • משרד הבריאות: המקרה נבחן לעומק ומטופל בידי המשרד
איתי שיקמן
02 בינואר 2022
22:35

אונס הצעירה בעלת מוגבלות: בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (ראשון) שהצעירה נעלמה ממוסד של משרד הבריאות באזור השרון. המוסד, שכפוף למשרד הבריאות, לא דיווח על היעלמותה. רק כשאחותה פנתה למשטרה החלו החיפושים אחריה. 

כשהצעירה נמצאה על ידי המשטרה היא סיפרה שנלקחה בכוח מהתחנה המרכזית בתל אביב לדירה של אחד החשודים, ושם היא סיפרה שנאנסה. המשטרה לקחה אותה לחדר אקוטי (חדר לטיפול בנפגעי תקיפה מינית) בבית חולים. מעצרם של החשודים, שני אזרחי אריתריאה בני 35 ו-45, הוארך בשלושה ימים.

החשוד המרכזי טוען שיחסי המין היו חלקיים ונעשו בהסכמה, שהוא לא ידע שהיא בעלת צרכים מיוחדים ושעצר ברגע שהיא ביקשה. החשוד השני שנעצר הוא שותפו לדירה של החשוד המרכזי. לא ברור עד כמה הוא קשור למעשים בשלב הזה. החשוד המרכזי הודה שהיה אדם נוסף שמעורב באקט אך אמר שלא מדובר בשותפו. אלו גם הדברים שטענו היום בפני בית המשפט עורכי הדין של השניים, שמשון וייס וניר אלפסה מהסנגוריה הציבורית.

ממשרד הבריאות נמסר: "מערכת השיקום הינה וולנטרית. ההוסטלים הינם פתוחים, ואין מחזיקים משתקמים בכפיה. המקרה נבחן לעומק ומטופל בידי משרד הבריאות. בשל חסיון ושמירת פרטיות המשתקמים, לא נוכל להגיב למקרה פרטני".