יונה ב-2012
צילום: נועם מוסקוביץ', פלאש90

הסתרת ההכנסות של בועז יונה: אשתו והוריה עוכבו לחקירה

יזם הנדל"ן עוכב לחקירה בחשד שהונה את נושיו ופעל לאורך תקופה ממושכת בסיוע בני משפחתו ואנשי עסקים - כדי להסתיר הכנסות שצבר בסכומים של מיליוני שקלים. לפני כמה שנים הגיש בקשה להיפטר מחובותיו בשל "הכנסות נמוכות" | צפו בתחקיר כאן חדשות על החיים הסודיים של יונה
דנה ירקצי
05 בינואר 2022
07:00
עודכן ב 09:33

בועז יונה הוא איש העסקים מתחום הנדל"ן שעוכב לחקירה שלשום (שני) בחשד להונאת נושים, עבירות פשיטת רגל וחדלות פרעון וכן הלבנת הון, כשהוא מצוי בהליך פשיטת רגל וחובותיו מסתכמים בסך של 1.8 מיליארד שקלים. אשתו של יונה, תמר יונה, והוריה תרצה ויצחק צ'סלר, עוכבו אף הם לחקירה - בחשד שהעביר נכסים על שמם והשתמש בהכנסות מהם.

גורם המאורע בפרטי החקירה מסר לכאן חדשות: "יונה עדיין משתייך למליה בעולם העסקים, ואלו ממשיכים לסייע לו לשלוט בחברות בתחום נדל"ני שמתפתח באופן לא פורמלי, באופן שיקנה לו הכנסות קבועות ועתידיות בסכומים של מיליונים - ובזה הוא חשוד כרגע".

דבר החקירה מתפרסם לאחר שב-2018 פורסם תחקיר של צח שפיצן בכאן חדשות ובו דוח פרטי של חקירה שמתקיימת על התנהלותו של בועז יונה, בזמן שהוא נמצא בהליך פשיטת רגל.

צפו בתחקיר כאן חדשות על החיים הסודיים של יזם הנדל"ן

היחידה הארצית לחקירות של הממונה לחדלות פרעון במשרד המשפטים בשיתוף היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 במשטרת ישראל, פשטו על ביתו של בועז יונה ביום שני בבוקר והוא עוכב לחקירה בחשד כי פעל לאורך תקופה ממושכת בסיוע בני משפחתו ואנשי עסקים להסתיר הכנסות שצבר בסכומים של מיליוני שקלים ונכסיו מנושיו במהלך פשיטת הרגל וזאת בין היתר, באמצעות רישום חשבונות בנק וחברות בשליטתו על שם אחרים.

במקביל חוקרים במשרד המשפטים את החזקתו של יונה בוילה רחבת ידיים בכפר שמריהו, בשווי עשרות מיליוני שקלים, ממנה הוא נהנה מהכנסות שכירות, אשר דאג לרשום אותה מראש על שם חמו וחמותו תרצה ויצחק צ'סלר.

עורכי הדין בעז בן צור ורון סמוראי שמייצגים את יונה מסרו בתגובה: "הטענות נגד בועז יונה הן טענות ממוחזרות שהועלו כבר בעבר. עד כה בתי המשפט לא מצאו ממש בטענות שהועלו נגדו. הוא פועל כדין במסגרת ההליכים המנוהלים ופעולות הכונס הרשמי נעשו על מנת להשיג מטרה זרה ולנסות להשפיע בצורה פסולה על הליך אזרחי המתנהל בין הצדדים. הכונס הרשמי מנסה להחיות בתואנות שווא הליך פשיטת רגל הנמשך כבר 15 שנים שמזמן היה צריך לסיימו". עוד עדכנו כי הפנו מכתב חריף לכונסת הרשמית.

מפרטים שפורסמו בכאן חדשות עולה החשד כי יונה הקים תאגיד באמצעות איש קש - איש עסקים מתחום התעשייה, ושלט בו תוך שהוא נהנה מההכנסות באופן עקיף כמו דרך שימוש בכרטיסי אשראי של החברה.

עוד עולה כי במקביל המשיך לפעול במסלולים שונים בתחום נדל"ני מתפתח בתור יועץ ועל פי החשד צבר מיליוני שקלים, חלקם דרך התחייבויות עתידיות - אותן יקבל ברגע שיקבל הפטר מחובותיו. לפני מספר שנים הגיש יונה בקשה להיפטר מחובותיו, המסתכמים בכ-1.8 מיליארד שקלים, בטענה כי אינו יכול לשלם את חובותיו לקופת פשיטת הרגל כי אין לו הכנסות. 

בעבר הוא ריצה עונש מאסר ממושך, לאחר שהורשע בעבירות מרמה בפרשת קריסת קבוצת הבנייה חפציבה, במסגרתה, יחד עם מנהלי הקבוצה מעל בכספי החברה והותיר אחריו עשרות רוכשי דירות מחוסרי דירה וכסף.