מתוך הכתבה
צילום: מתוך דוח החוקר הפרטי

"סוחר נעליים, לא איש עסקים": המעסיק של בועז יונה מכחיש עסקה לא כשרה

איציק פלד נתן לבועז יונה עבודה כשזה יצא מהכלא, אבל בשיחה עם כאן חדשות הוא מכחיש שהובטחו ליונה דירות בתמורה לתיווך שלו: "למה שהוא יקבל? מי הוא בכלל? איזה סיבה הגיונית יש לי לתת לו את הכסף הזה"
דנה ירקצי
05 בינואר 2022
22:33

החשדות נגד בועז יונה: איש הנדל"ן ובעליה לשעבר של חברת חפציבה נחקר ביום שני במשטרה בחשד להונאת הנושים שלו, כשהוא בעיצומה של פשיטת רגל. היום (רביעי) פורסמה בחדשות הערב בכאן 11 גרסתו של איש עסקים שנתן עבודה ליונה כשזה השתחרר מהכלא, עבודה שלפי החשד יונה ניצל כדי ליצור הכנסות עתידויות שיהנה מהם לאחר שיקבל הפטר מחובותיו. 

צפו בכתבה

"בשנת 2014, כשבועז השתחרר, פנה אליי חבר לראות איך אפשר לעזור לו, כי הוא היה צריך קצין מבחן, היה צריך עבודה, אני לקחתי אותו לעבודה, נתתי לו רכב ושכר של 5000 שקלים", שיחזר בשיחה עם כאן חדשות איציק פלד, בעליהן של חברת המזרנים סוויס סיסטם ושל חברת הנדל"ן מניב, בה הועסק יונה. "הוא עבד בסביבות שנה, ניסה להיכנס בעזרת הקשרים שלו ולתווך בין מחתימים של עסקאות תמ"א 38 לבין חברות בנייה גדולות".

אחד מהחשדות כנגד יונה היא קבלת התחיבויות עתידיות להכנסות ביום שבו יקבל מהמדינה הפטר מחובותיו, המוערכים בכ 1.8 מיליארד שקל, ובכך ימנע מלשלם את חובותיו לקופת פשיטת הרגל. בשיחה עם כאן חדשות תיאר פלד את העסקות התיווך שביצע יונה:

"במסגרת התיווך הזה, סגרנו עסקה שהשירותים שבועז ימשיך ויתן לפרץ בוני התיכון יעלו 10,000 שקלים לחודש ובמידה והפרויקט יצא לפועל אנחנו נקבל שמונה דירות", אמר פלד. "למה שהוא יקבל (את הדירות - ד"י) מי הוא בכלל? הוא עובד של מניב שאני הבעלים..... למה שהוא יקבל משהו מעבר ל10,000 ש"ח שהוא עלה לי לחודש, איזה סיבה הגיונית יש לי לתת לו את הכסף הזה", הכחיש פלד שניתה ליונה הבטחה עתידית על חשבון התיווך שלו. 

"אמרתי את זה לגברת כונסת בחקירה, בהחלט שאם הייתי מקבל את השמונה דירות האלה, כן הייתי נותן בונוס לבועז יונה, כמו שאני נותן יעדים לאנשי המכירות שלי, אבל עוד לא ראינו את זה והנכדים שלי אולי יראו את הדירות האלה". 

פלד תיאר את התנהלותו של בועז יונה, ואמר: "הבחור לא סיים 12 שנות לימוד, זה נכון שהוא השאיר חובות עצומים, אבל זה לא נוחי דנקנר ולא אליעזר פישמן... הוא סוחר נעליים אוקי, זה לא איש עסקים". כשנשאל למה העסיק "סוחר נעליים" בחברת הנדל"ן שלו, השיב פלד: "אם הוא בא ואומר יש לי ניסיון, אני מכיר את יקי ודמני, אני מכיר משיכון ובינוי, אני מכיר את עמי פרץ מבוני התיכון ובלה בלה בלה בלה ואני אנסה לתווך עסקאות, אם אתה מעסיק אותי הכסף הוא שלך".