תיעוד מפגיעת המכת"זית
צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת

מפגין חרדי נפגע ממכת"זית, השר בר-לב: "התגרה בשוטרים"

האירוע התרחש במחאה נגד חנות שמוכרת טלפונים ניידים לא כשרים בירושלים. השר לביטחון הפנים לכאן רשת ב: "ברגע שיש פרובוקציה, למפעיל המכת"זית אין שליטה ב-100% על כיוון הזרם"
עקיבא נוביק וחיים לוינסון
06 בינואר 2022
09:58

לאחר שמפגין חרדי תועד אתמול נפגע ממכת"זית במחאה בירושלים, השר לביטחון הפנים עמר בר-לב הגיב לאירוע הבוקר (חמישי) בריאיון לעקיבא נוביק וחיים לוינסון בכאן רשת ב: "מדובר במפגין בודד שעמד מול השוטרים והתגרה בהם. השפריצו עליו פעם אחת, ופעם שנייה, ובפעם השלישית קרה מה שקרה". 

תיעוד מפגיעת המפגין אתמול 

 צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת

"אני לא מצדיק את זה", מבהיר השר בר לב. "אבל צריך להבין שברגע שיש פרובוקציה, למפעיל המכת"זית אין שליטה ב-100% על כיוון הזרם". אמש המפגינים מחו נגד חנות שמוכרת מכשירי סלולר בלי אישור "כשר" באזור כיכר השבת בירושלים. 

האזינו לריאיון המלא עם השר בר לב בכאן רשת ב

ברחוב החרדי מתנגדים בשבועות האחרונים לרפורמה שמקדם משרד התקשורת לביטול "הקומה הכשרה" בטלפונים סלולריים – קידומת סלולרית שיש לכל אחת מהמפעילות, שמזהה את המספר ככזה שיוצא מטלפון כשר. כיום טלפון כשר יכול לבצע שיחה רק לטלפון כשר אחר, כשהזיהוי נעשה באמצעות המספר המזוהה עם "הקומה הכשרה". 

עלילות יועז הנדל בשטעטל | עוד יום

בסוף חודש נובמבר התקיימה פגישה נדירה בין אדמו"רים, ראשי ישיבות ורבנים בכירים מהמגזר החרדי, ובין שר התקשורת יועז הנדל, בניסיון להגיע להסכמות בנושא. השר אמר לרבנים: "מה שאנחנו עושים, לא משנה איך יציירו את זה בתקשורת, זה לא נגד היהדות והחברה החרדית, זה בעדה".