בן ה-4 שנורה והזירה בביר אל מכסור
צילום: עמאר אסאדי

בן 4 נהרג מכדור תועה בגן שעשועים בגליל

עדי ראייה סיפרו שראו שני גברים בג'יפ לבן שירו בנשק לעבר כלי עבודה באתר בנייה סמוך ובאוויר • ארבעה חשודים ברצח נעצרו, עוד ארבעה עוכבו לחקירה • השר בר-לב: "לא ננוח עד שהדין ימוצה עם היורים" • אביו של עמאר: "הוא כעס עליי וזה יושב לי על הלב • חשד לרצח בלוד: תושב העיר בן 43 נורה למוות
הדס גרינברג, מיכל וסרמן ודניאל אלעזר
06 בינואר 2022
13:04
עודכן ב 20:58

עמאר מוחמד חוג'יראת בן ה-4 נורה הבוקר (חמישי) למוות ביישוב ביר אל מכסור מכדור תועה. המקרה אירע בגן משחקים שבו שהה הפעוט. צוות של מגן דוד אדום הגיע למקום וטיפל בו כשהוא מחוסר הכרה, מותו נקבע בבית החולים. ארבעה חשודים נעצרו בחשד למעורבות ברצח ועוד ארבעה עוכבו לחקירה. 

אביו של עמאר, מוחמד, אמר היום לכאן חדשות כי "עמאר רצה להתלוות אליי בבוקר ולא הסכמתי, הוא כעס עליי וזה פשוט יושב לי על הלב". שני תושבי ביר אל-מכסור בני 35 ו-35 נעצרו בחשד למעורבות בירי ועוד ארבעה נוספים עוכבו לחקירה.

בתוך כך, המשטרה פתחה הערב בחקירת אירוע ירי בלוד בו נורה למוות תושב העיר בן 43. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים שמיר-אסף הרופא, שם נקבע מותו. על פי החשד, קורבן הירי חוסל במסגרת סכסוך בין משפחות.

צפו ברגעיו האחרונים של עמאר


 עמאר מוחמד חוג'יראת (צילום: עמאר אסאדי)

פתחי חרב, בין הראשונים שהגיעו לזירה, סיפר לכאן חדשות: "אנחנו משלמים מחיר כבד מאוד על הפשע שחוגג. שמעתי צרור יריות והגעתי. זה קורע את הלב, אני לא מעכל את זה. אין לנו ביטחון. כל השבט על הרגליים. אמרנו 'לנו זה לא יקרה' והנה זה קורה באור יום". 

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב הגיב לאירוע וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "הלב נשבר למשמע הידיעה על הירצחו של פעוט מביר אל מכסור. ‏אנחנו נלחם בפשיעה והאלימות הפוגעת ללא רחמים ברחוב הערבי ולא ננוח עד שהדין ימוצה עם היורים". 

חובשי מד"א שהגיעו לזירה, יאפא גדיר ואחמד אבו אלהיגא, סיפרו: "במקום הייתה המולה גדולה. הילד שסבל מפציעות חודרות ומדממות בגופו שכב מחוסר הכרה בגן המשחקים, כשהוא ללא דופק וללא נשימה. התחלנו בטיפול רפואי ויחד עם הפרמדיקים בניידת טיפול נמרץ פינינו אותו לבית החולים תוך כדי ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי".

זירת הירי בביר אל מכסור, היום