-
צילום: רויטרס

מספר חולי הקורונה בעולם חצה את ה-300 מיליון

האומיקרון ממשיך להתפשט בקצב גבוה: שיא מאומתים נוסף באיטליה • אחרי מקרון, גם ג'ונסון נגד מתנגדי החיסונים: "חושב שזה הזמן שאני והממשלה נגנה אותם על מה שהם עושים"
מערכת כאן חדשות
07 בינואר 2022
12:06

מספר חולי הקורונה בעולם חצה הלילה (שישי) את ה-300 מיליון, כשמספר המאומתים החדשים בכל יום גובר בקצב שיא. סף מאה מיליון המאומתים הראשונים נחצה שנה מתחילת המגפה, ובפחות משנה אחר כך, 200 מיליון נוספו. אתמול נרשמה גם העלייה היומית הגדולה ביותר במקרי קורונה בעולם - כ-2.6 מיליון נדבקים חדשים. 

ברקע הנתונים המעודדים על נגיף האומיקרון שמצביעים כי למרות ההדבקה הגבוהה הוא לא מביא לעלייה בתחלואה הקשה, בארגון הבריאות העולמי הזהירו כי לא כדאי להקל בהשפעת הזן החדש. ד"ר טדרוס אדהנום, ראש הארגון, אמר אתמול כי בעוד האומיקרון נראה חמור פחות מזן הדלתא, במיוחד בקרב המחוסנים. זה לא אומר כי צריך להגדיר אותו כזן קל: "כמו הווריאנטים הקודמים, האומיקרון מוביל לאשפוזים ולמקרי תמותה. למעשה, הצונאמי של מקרי ההדבקה כל כך גדול ומהיר, עד שהוא מכריע מערכות בריאות בכל העולם". 

התחלואה באירופה ממשיכה להיות גבוהה - 179 אלף מאומתים דווחו בבריטניה ביממה האחרונה, לצד 231 מקרי מוות. בצרפת דווח על 261 אלף מקרים חדשים אתמול, מעט פחות מהשיא שקבעה ביום רביעי, העומד על 332 אלף מקרים חדשים. שיא מאומתים יומי חדש נקבע אתמול באיטליה, לאחר שמספר מקרי ההדבקה היומי טיפס עד ל-219 אלף, לעומת 189 אלף יום לפני כן.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון מתח אתמול ביקורת על מתנגדי החיסונים במדינה, וטען כי הם מפיצים "שטויות" ברשת החברתית, תוך שהוא מדגיש כי אינו תומך בסנקציות על לא מחוסנים. "אני רוצה להגיד לפעילי ההתנגדות לחיסונים - אתם טועים לגמרי", אמר ג'ונסון. 

בהמשך אמר: "לא שמעתם אותי אומר זאת בעבר, מכיוון שאני חושב שזה חשוב שתהיה לנו גישה וולנטרית במדינה, ואנחנו הולכים לשמור עליה. זו טרגדיה שיש לנו את הכל הלחץ הזה על משרד הבריאות, וכל הקשיים שהרופאים והאחיות שלנו חווים, ובמקביל אנשים פולטים שטויות מוחלטות בנוגע לחיסון. הם טועים לגמרי, ואני חושב שזה הזמן שאני והממשלה נגנה אותם על מה שהם עושים". 

גם נשיא צרפת עמנואל מקרון פנה אל מתנגדי החיסונים במדינתו בריאיון שנוי במחלוקת ביום רביעי האחרון. בריאיון אמר הנשיא הצרפתי כי הוא רוצה "הגביל כמה שיותר את הגישה של הלא מחוסנים לחיים החברתיים. "אנחנו צריכים להגיד להם. אתם לא תוכלו ללכת למסעדה, לא לבית קפה, ולא לתיאטרון או לקולנוע. נמשיך לעשות זאת עד הסוף, זו האסטרטגיה".