רוברט פ. קנדי, סירחאן סירחאן, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

מושל קליפורניה דחה את שחרור רוצח רוברט קנדי

גווין ניוסם סירב לחתום על שחרורו של סירחאן סירחאן, שרצח את הסנאטור האמריקני בשנת 1968. בהודעה שפרסם נכתב כי הרוצח מהווה עדיין סכנה לביטחון הציבור. בחודש אוגוסט המליצה ועדת השחרורים בקליפורניה לשחררו ממאסר
רם ברנדס
14 בינואר 2022
08:31

מושל קליפורניה גווין ניוסם סירב הלילה (שישי) לחתום על שחרור ממאסר של אסיר העולם סירחאן סירחאן, שהתנקש בחייו של הסנאטור האמריקני רוברט פ. קנדי בשנת 1968.

בהודעה שפרסם המושל נכתב כי ההתנקשות בקנדי היא אחד הפשעים הידועים לשמצה בהיסטוריה האמריקנית. "לאחר עשרות שנים בכלא, סירחאן לא הצליח לטפל בבעיות שהובילו אותו לבצע את ההתנקשות". לדברי המושל, סירחאן עדיין מהווה סכנה לביטחון הציבור.

בחודש אוגוסט האחרון המליצה ועדת השחרורים בקליפורניה לשחרר את סירחאן ממאסר. שניים מבניו של הסנאטור המנוח הביעו אז את תמיכתם במהלך.

ב-5 ביוני 1968 התנקש סירחאן בחייו של קנדי, שהיה בעיצומו של מסע הבחירות המקדימות לתפקיד מועמד המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית. ההתנקשות אירעה במלון אמבסדור בלוס אנג'לס, זמן קצר לאחר שקנדי נשא דברים במקום במסיבת עיתונאים. סירחאן, בן למשפחה פלסטינית נוצרית שהיגרה לארצות הברית מירושלים, היה אז בן 24. קנדי שהיה התובע הכללי של ארצות הברית, נטמן לצד אחיו ג'ון פ. קנדי, נשיא ארצות הברית שנרצח חמש שנים לפניו.