נובאק ג'וקוביץ', ארכיו
צילום: אי-פי

"זה האינטרס הציבורי": אוסטרליה ביטלה את אשרת הכניסה של נובאק ג'וקוביץ'

בהודעת השר אלכס הוק נכתב כי ההחלטה התקבלה על רקע בריאות והסדר הטוב
רם ברנדס
14 בינואר 2022
09:02

שר ההגירה האוסטרלי ביטל הבוקר (שישי) את אשרת הכניסה של הטניסאי נובאק ג'וקוביץ' לאוסטרליה. בהודעה שפרסם השר אלכס הוק נכתב כי ההחלטה התקבלה על רקע בריאות והסדר הטוב וכי מדובר באינטרס הציבורי.

שלשום הודה הטניסאי המדורג ראשון בעולם, כי מסר הצהרה כוזבת בטופס הכניסה שלו למדינה, מה שהוביל לפארסה סביב כניסתו לאוסטרליה. בפוסט שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו, טען ג'וקוביץ' כי טעות טכנית של סוכנו במילוי הטופס, הובילה לבעיה עם הרשויות האוסטרליות ולכך שלמעשה מסר את הצהרה שקרית. "זו הייתה טעות אנוש לא מכוונת. אנו חיים בתקופה מאתגרת במגפה עולמית ולעתים הטעויות הללו עלולות לקרות. היום, הצוות שלי סיפק מידע נוסף לממשלה האוסטרלית כדי להבהיר את הנושא", כתב אז.

ההודעה מגיעה לאחר הפארסה סביב כניסתו של הטניסאי לאוסטרליה בשבוע האחרון. ג'וקוביץ' הודיע על כוונתו להגיע למדינה כדי להתחרות באליפות אוסטרליה הפתוחה, על אף שאינו מחוסן, וטען כי יש לו פטור רפואי מחיסון. ברשויות האוסטרליות לא השתכנעו ונכנסו לריב מתוקשר עם הטניסאי הבכיר, שהסתיים בסירוב כניסתו למדינה ושהייה של ג'וקוביץ' במלון המיועד לפליטים במלבורן. לאחר כמה ימים ודיון בבית המשפט בערעור של ג'וקוביץ' על ההחלטה האוסטרלית, הותר לטניסאי להשתתף בתחרות.