-

פרסום ראשון: חקירת הצתת רכבו של המאבטח בתל שבע הועברה לשב"כ

המאבטח שיחזר את ניסיון הלינץ': "זרקו עליי אבנים והשמשה התנפצה, ניסיתי לברוח" • שוטר נפצע קל מיידוי אבנים שהושלכו לעבר ניידת משטרה בכביש 80, סמוך לבסיס נבטים • המשטרה תבקש היום להאריך את מעצרם של החשודים בהתפרעויות אתמול בצומת מולדה
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
14 בינואר 2022
09:49
עודכן ב 17:00

פרסום ראשון: חקירת הצתת רכבו של המאבטח בתחנת תל שבע, יוסי יאשייב, הועברה לשב"כ. מוקדם יותר היום (שישי) שיחזר המאבטח את ניסיון הלינץ' שעבר: "הם היו חבורה של 20 צעירים. אחד מהם חבט בי באגרוף, זרקו עלי אבנים. ניסיתי לברוח עם האוטו ותוך כדי הם זרקו אבנים והשמשה הקדמית התנפצה. הרכב עלה על מחסום ונתקע. ירדתי ורצתי במהירות לתחנה, כשחזרתי עם השוטרים ראיתי שהמכונית עולה בלהבות".

המהומות בנגב נמשכו זה לילה שלישי ברציפות. בהודעה שפרסמה הבוקר המשטרה נמסר כי שוטר נפצע קל מיידוי אבנים שהושלכו לעבר ניידת משטרה בכביש 80, סמוך לבסיס נבטים. בכביש זה ובכביש 25 הוצתו גם צמיגים. המשטרה פעלה לפיזור הפרות סדר ביישובים שגב שלום ותל שבע.

במקביל בכביש 60 דיווחו נהגים כי הושלכו לעברם אבנים. לאחד מכלי הרכב נגרם נזק והמשטרה פתחה בחקירה. רכבו של מאבטח שהיה בדרכו לנקודת תל שבע נרגם באבנים. המאבטח הספיק לתפוס מחסה בנקודת המשטרה ומאוחר יותר עלה כי רכבו הוצת. המשטרה פתחה בחקירה. המשטרה תבקש היום להאריך את מעצרם של החשודים בהתפרעויות אתמול בצומת מולדה.

העץ הנפיץ: הנטיעות שהבעירו את הנגב | עוד יום

המהומות פרצו לראשונה ביום שלישי בערב באזור שגב שלום בעקבות נטיעות קק"ל ביישוב מולדה, שלטענת שבט אל-אטרש הבדואי נמצא בבעלות פרטית. אז, התחילו התפרעויות בכביש 25, סמוך לנבטים, שם השליכו בדואים שגרים באזור אבנים לעבר אוטובוס ומכונית.