-

סנגוריו של ח"כ ביטן לביהמ"ש: חומר החקירה שקיבלנו מהפרקליטות כולל פורנוגרפיה

בפרקליטות הופתעו מהדברים ואמרו כי הסנגורים לא פנו בבקשה לבירור העניין • עם זאת, כתבו לבית המשפט כי החומר שהוחזר יועבר לבדיקת גורמים מוסמכים • ביטן מואשם בקבלת שוחד של מאות אלפי שקלים, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס
אמוץ שפירא
14 בינואר 2022
12:31

סנגוריו של חבר הכנסת דוד ביטן החזירו לפרקליטות את חומר החקירה שקיבלו ממנה, לאחר שלטענתם היה בו חומר פורנוגרפי רב. כך פורסם היום (שישי) בתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב. 

בפרקליטות אמרו כי הם הופתעו מהדברים והוסיפו כי הסנגורים של ביטן לא פנו אליה בבקשה כלשהי לבירור העניין. עוד אומרים בפרקליטות כי ההחלטה לפנות ישירות לבית המשפט מעוררת תהיות ומוסיפים כי עורכי הדין של שאר הנאשמים, שקיבלו גם הם את חומר החקירה, לא העלו טענה דומה. עם זה הם כתבו לבית המשפט כי החומר שהוחזר יועבר לבדיקת גורמים מוסמכים.

בראשית חודש אוגוסט האחרון הוגש כתב אישום נגד ח"כ ביטן בגין קבלת שוחד של מאות אלפי שקלים, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס. זאת לאחר שביטן הודיע ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא מוותר על חסינותו כחבר כנסת.

על פי כתב האישום בפרשה 1803, בין השנים 2017-2011 - בעת כהונתו כסגן ראש עיריית ראשון לציון, כחבר כנסת וגם כיו"ר הקואליציה, קידם ביטן עניינים של יזמים ואנשי עסקים בתמורה לכסף מזומן וטובות הנאה בסכום כולל של מאות אלפי שקלים. כתבי אישום הוגשו נגד 15 מעורבים נוספים בפרשה.