התמונה שהעלה הבכיר במורדים החות'ים בתימן
צילום: מתוך טוויטר

המורדים החות'ים מאיימים: הבורג' ח'ליפה – יעד לגיטימי

ביידן, שהסיר את המורדים החות'ים בתימן מרשימת ארגוני הטרור, אמר כי הממשל שוקל להגדירם מחדש
רועי קייס
20 בינואר 2022
08:08

אחרי מתקפת המל"טים באבו דאבי, בכיר במורדים החות'ים בתימן, חיזאם אל-אסד, אותת ביממה האחרונה בציוץ בחשבון הטוויטר שגם מגדל בורג' ח'ליפה בדובאי הוא יעד לגיטימי בעבורם. הוא כתב כי השימוש שנעשה במתקנים אזרחיים באמירויות, כמו בורג' ח'ליפה, לניהול הפעולות הצבאיות העוינות בתימן הוא מעשה נפשע גם מבחינה משפטית. "השלטון באמירויות יישא בהשלכות של זה", איים. אל-אסד אף העלה תמונה ערוכה של הבורג' ח'ליפה עם דגל ישראל עליו.

כמה שעות לאחר המתקפה דובר המורדים החות'ים קרא הערב לחברות זרות ולאזרחים באמירויות להתרחק מאתרים חיוניים בנסיכות כדי לשמור על ביטחונם. לדבריו, הם לא יהססו להרחיב את בנק המטרות שלהם, שיכלול אתרים בעלי חשיבות רבה יותר, בתקופה הקרובה.

גם הלילה דווח על תקיפות מסיביות של הקואליציה הערבית בהובלת סעודיה בעיר צנעא, בירת תימן, שהיא מעוז המורדים החות'ים. לפי ערוץ "אל-מסירה" של החות'ים, התקיפות כללו גם את אזור נמל התעופה הבין-לאומי בצנעא.

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שעם כניסתו לתפקידו הסיר את המורדים החות'ים בתימן מרשימת ארגוני הטרור, אמר הלילה במסיבת עיתונאים שערך כי הממשל האמריקני שוקל להגדירם מחדש כארגון טרור. לאחר המתקפה פנו גורמים מהאמירויות לממשל האמירקני בבקשה להחזיר את החות'ים לרשימה. 

ביום שני נהרגו באיחוד האמירויות שלושה בני אדם ושישה נפצעו, במתקפת מל"טים של המורדים החות'ים. השלטונות באבו דאבי דיווחו כי שלוש מכליות להעברת נפט התפוצצו באזור התעשייה של הנסיכות, בנוסף לשריפה שפרצה באזור נמל התעופה. לפי משטרת אבו דאבי, זוהו עצמים של מטוס קטן שייתכן ששייכים לכלי טיס לא מאויישים, שנפלו בשני האזורים והם אלה שגרמו לפיצוץ ולשריפה.