-
צילום: דובר צה"ל; הלל מאיר, TPS

פרסום ראשון: כתב אישום הוגש נגד תושב חוות גלעד בגין תקיפת מפקד סיירת גולני לפני כשנה

בהפגנה שהתקיימה בינואר 2021 בעקבות מותו של אהוביה סנדק נפגע סא"ל איוב כיוף. בכתב האישום נכתב שהנאשם עו"ד יהודה שמעון תקף אותו באגרוף
רועי שרון
24 בינואר 2022
15:37

פרסום ראשון: כתב אישום הוגש נגד עו״ד יהודה שמעון, בחשד לתקיפת מפקד סיירת גולני סא"ל איוב כיוף בהפגנה שהתקיימה לפני שנה באזור קדומים בשומרון. לפי כתב האישום, ״הנאשם התקרב במהירות לעבר החיילים, דחף את החיילים ואת המג"ד, והיכה באגרופו בסנטרו של המג"ד״.

ההפגנה התקיימה כמחאה על מותו של אהוביה סנדק. האירוע התרחש כשמפגינים חסמו את ציר התנועה לכלי רכב סמוך ליישוב. לאחר שנוצר עומס תנועה במקום, כוחות צה"ל הורו להם לפנות את הציר. משסירבו, פעלו לפנותם לצידי הכביש.

לאחר האירוע, טען עו"ד שומרון שהביע מחאה על מה שתפס כ"נגיעה בצורה פולשנית בנערות". הוא מסר לכאן חדשות בשנה שעברה: "בני ובנות הנוער, כחלק מהמחאה, ישבו על הכביש זמן ממושך. בשלב מסוים ראיתי חיילים ממש נוגעים בצורה פולשנית בנערות, אחד מהם ממש אחז בסמוך לחזה של אחת מהם. ניגשתי אליו וצעקתי אל תיגעו בנערות, אל תיגעו בנערות, מיד קפצו עלי החיילים, תקפו אותי".

גורם צבאי הגיב אז על הדברים: "הטענות על נגיעות מיניות מצד הכוחות כלפי המפגינות שקריות ומשוללות כל יסוד. הכוחות פעלו כנדרש לפינוי המפגינים מהציר לאחר שאלו סירבו להתפנות מהציר החסום, וביצעו את משימתם על פי הנהלים".

כשנה לפני האירוע באזור קדומים, ב-19 באוקטובר 2019, הותקף סא"ל איוב כיוף בידי פעילי ימין בהתנחלות יצהר שבשומרון. הוא הגיש תלונה במשטרה, ובעקבות כך נעצר צעיר מיצהר בחשד לתקיפה.