ניל יאנג
צילום: אי-פי

ניל יאנג VS ספוטיפיי – והזעם של המעריצים

המוזיקאי סירב שיצירותיו יושמעו באפליקציית המוזיקה הפופולרית לצד תכנים שמפיצים מידע כוזב על הקורונה, והציב לחברה אולטימטום. בתגובה בספוטיפיי הורידו את קטלוג השירים שלו, ועוררו את זעמם של המעריצים – שביטלו בהמוניהם את המנויים לאפליקציה
בר שפר
28 בינואר 2022
15:06

מעריציו של ניל יאנג זועמים על ספוטיפיי, לאחר שהחליטה להוריד את קטלוג המוזיקה של הזמר והיוצר הלילה (שישי) מאפליקציית המוזיקה הפופולרית. הסיבה למהלך של ספוטיפיי היא סירובו של יאנג שיצירותיו יושמעו לצד תכנים אחרים באפליקציה, שלדבריו מפיצים שקרים בנוגע לחיסונים נגד קורונה.

בעקבות המהלך, מעריציו ביטלו בהמוניהם את המנויים שלהם בספוטיפיי, ואף עלו דיווחים שהדבר גרם לחברה לחסום את האפשרות של ביטול מנוי. מעריצים של היוצר חלקו בטוויטר טיפים איך אפשר לבטל את המינוי והפיצו את ההאשטאג – #cancelspotify. 

מוקדם יותר השבוע המוזיקאי תקף בחריפות את ספוטיפיי על שהיא מסייעת בהפצת מידע שגוי על הקורונה, והציב לחברה אולטימטום: "או ניל יאנג או ג'ו רוגן, אי אפשר את שניהם". הפודקאסט המצליח של הקומיקאי ג'ו רוגן הואשם לאחרונה בהפצת מידע שקרי על הקורונה והחיסונים, ואף אירח גורמים שנויים במחלוקת בחלק מהפרקים. 

 ג'ו רוגן וניל יאנג (צילום: אי-פי)