ספוטיפיי, ג'וני מיטשל
צילום: גטי אימג'ס

ג'וני מיטשל מסירה המוזיקה שלה מספוטיפיי, החברה איבדה 2.1 מיליארד דולר

מניית החברה צנחה ב-6% תוך שלושה ימים • "אנשים חסרי אחריות מפיצים שקרים שגובים את חייהם של אחרים", כתבה מיטשל
אלון פרוכטר
29 בינואר 2022
08:24
עודכן ב 16:09

אפקט ניל יאנג: שלושה ימים מאז ש"ספוטיפיי" הסירה את המוזיקה של המוזיקאי הוותיק, בעקבות מחאתו על פודקאסט נגד חיסונים, שירות המוזיקה הדיגיטלי איבד כ-2.1 מיליארד דולר משווי השוק שלו תוך שלושה ימים. כך דיווח היום (שבת) אתר החדשות "וראייטי". על פי הדיווח, מניית ספוטיפיי צנחה ב-6% מיום רביעי עד אתמול.

הלילה הצטרפה המוזיקאית המוערכת ג'וני מיטשל לניל יאנג, כשהודיעה שתסיר את הקטלוג המוזיקלי שלה מהאפליקציה הפופולרית. בהודעה שפרסמה באתר שלה, כתבה מיטשל: "החלטתי להסיר את כל המוזיקה שלי מספוטיפיי. אנשים חסרי אחריות מפיצים שקרים שגובים את חייהם של אחרים. אני עומדת לצד קהילות המדע והרפואה בעניין הזה".

כזכור, ביום שני האחרון הודיע יאנג כי דרש מספוטיפיי להסיר את הקטלוג המוזיקלי שלו מהפלטפורמה הדיגיטלית, שמשדרת את הפודקאסט של הקומיקאי ג'ו רוגן. יאנג האשים את החברה כי היא שותפה להפצת מידע שקרי באשר לנגיף קורונה והחיסונים נגדו, היות שבפודקאסט של רוגן מתראיינים מתנגדי חיסונים ומכחישים של המגפה.

ג'ו רוגן וניל יאנג (צילום: אי-פי)ג'ו רוגן וניל יאנג (צילום: אי-פי)

לאחר הסרת הקטלוג של יאנג - מעריציו ביטלו את מנוייהם, ולפי הדיווחים ספוטיפיי לא איפשרה יותר לבטל מנויים בעקבות זאת. מעריצים רבים של יאנג חלקו טיפים בטוויטר לאיך אפשר לבטל את המנוי ואף הפכו את ההשטאג CANCELSPOTIFY# לטרנדי בטוויטר.

יאנג, אם תהיתם, הודיע הלילה כי העביר את קטלוג המוזיקה שלו לאפליקצייה המתחרה של ספוטיפיי - אמזון מיוזיק. בצעד יוצא דופן, החברה שרוכבת על גל העזיבות מספוטיפיי, מציעה למשתמשים החדשים להצטרף לשירות הדיגיטלי שלה ללא תשלום לארבעה חודשים.