ד
צילומים: TPS (תצפית), באדיבות המשפחה

אחרי סגירת התיק - אביו של אהוביה סנדק מגיב לראשונה: "ליבנו נדקר מחדש"

ביום חמישי הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על סגירת התיק נגד השוטרים המעורבים במרדף אחרי הרכב בו נסע סנדק. אביו תהה - "מדוע לא מגיעה לנו הזכות שהצדק יתברר בבית המשפט?"
כרמל דנגור
30 בינואר 2022
13:31

"ליבנו נדקר מחדש": הוריו של אהוביה סנדק, שנהרג במרדף משטרתי, הגיבו היום לראשונה להחלטת יועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק נגד השוטרים המעורבים במרדף, שהתפרסמה לראשונה בכאן חדשות. אביו של סנדק שאל: "מדוע לא מגיעה לנו הזכות הכל כך אלמנטרית שהתיק שלנו יגיע לבית משפט?". 

"אם בניגוח נהרג גופו של אהוביה, אז כאן נועצים חרב של חוסר אמת בנשמתו", אמר אברהם סנדק. "דמי בננו אהוביה זועקים מן האדמה. אנחנו ההורים של אהוביה נלחמים לא רק על דמו, אלא על דמי ישראל כולם. נעשה כל שנוכל כדי שבננו יהיה ההרוג האחרון מאלימות משטרתית ומשנאת חינם".

 

"מדוע נסגרה הזירה לשעות רבות? מדוע השוטרים הגישו דו"חות פעולה באיחור גדול? מדוע הזירה נסגרה לחברי כנסת? חזרנו אחרי 2,000 שנות גלות להקים מדינה שהיא אור לגויים. ציפינו מהיועץ שלא רק יסתמך על חקירה של מח"ש, שהם בעצמם החשודים. ציפינו שיהפוך כל אבן", אמר האב. 

עורך הדין המייצג את המשפחה אריאל עטרי, אמר במסיבת העיתונאים שערכה המשטרה: "השוטרים זומנו לחקירה במח"ש, אבל ראשת מח"ש התערבה והנחיתה הוראה יוצאת דופן שהיא משחררת אותם הביתה. התוצאה היא שאותם שוטרים הלכו הביתה ובמשך שלושה ימים תיאמו גרסאות". 

ביום חמישי סגר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את התיק נגד השוטרים שהיו מעורבים במרדף אחרי הרכב בו נסע בין היתר סנדק. עילת סגירת התיק הייתה חוסר אשמה. בנוסף, באותו היום פרסמה הפרקליטות סרטון בו נראה הרכב עוקף מחסום משטרתי וכן שיחה למוקד 100 בו מספר אדם שנזרקו עליו אבנים מהרכב. 

עורכי דינו של אחד מקציני המשטרה, אורון שוורץ ויוגב נרקיס ממשרד שוורץ-נרקיס ושות' מסרו כי "פרשה זו היא טרגדיה גדולה בה נער צעיר קיפח חייו. סגירת התיק מטעמים של חוסר אשמה, מבטאת את חוסר האפשרות לשכלל את הדין הפלילי בתאונה טראגית שבתוצאתה האיומה איש לא רצה".