-
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

רופא הותקף במרפאה והוגדר אישיות מאוימת: "הונחתי לשנות את המסלול של לעבודה כל בוקר"

"הוא רץ, קפץ עליי ונתן לי מכה חזקה בפנים": הרופא דוד קבלי, סיפר בריאיון לקלמן ליברמן כיצד הותקף על ידי גבר ואישה במרפאה בה הוא עובד באילת
קלמן ליברמן
30 בינואר 2022
10:05

הרופא דוד קבלי הותקף בקופת חולים באילת לפני שבועיים. זוג שהגיע למרפאה התעצבן על המרפאה וכעס על כך שלא היה תור, הקים מהומה ודווקא שהרופא הצעיר קבלי ניגש להציע עזרה, הוא ספג איומים ויריקה מצד הזוג ונאלץ להזמין משטרה. וזו רק הייתה ההתחלה.

האזינו לריאיון עם ד"ר דוד קבלי

בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב שיחזר קבלי: "התחילו לצעוק עליי, הגברת איימה שתשפוך לי קפה רותח על הפנים. המלווה שלה תפס אותי בחלוק ודחף אותי. עדיין הייתי בסטייט אוף מיינד אמפטי, חשבתי שהמצב דחוף ויש מצוקה רפואית. הוא אמר שימצאו אותי בפייסבוק ויחכה לי בחוץ". 

אחרי שאמר שביקש להזמין משטרה, הזוג יצא מהמרפאה, וקבלי חשב שהאירוע נגמר. "יצאתי להפסקת קפה בפינת ישיבה לעובדים בלבד. פתאום אני שומע צעדים של ריצה ואותו איש רץ אליי, חשבתי שקרה משהו לבת הזוג שלו אבל הוא קפץ עליי ונתן לי מכה חזקה בפנים, הייתי כל כך מופתע. באו אנשים והפרידו, והוא ברח יחד עם בת הזוג שלו מהקופה", סיפר.

התוקף נמלט למשך יומיים והרופא הוגדר אישיות מאוימות על ידי המשטרה, הונחה לשנות את דרכי הגישה שלו לבית החולים וקיבל לחצן מצוקה ממקום העבודה שלו. כרגע התוקף עצור והמשטרה ביקשה מבית המשפט שיישאר במעצר עד תום ההליכים. 

"אנשים נמצאים במצב הזה יום יום, רופאים אחיות סניטריים ואנשים בכל המקצועות. חברים שלי הגישו תלונות על איומים שנסגרו בשל חוסר עניין לציבור. נוצר מצב שאנשים מותקפים והענישה היא מינימלית. ההרגשה שזה יכול לקרות שוב היא לא הרגשה נעימה", אמר.