-
צילום: סרייה דיאמנט, פלאש 90

החברה שנתנה בונוס שמן למנכ"ל - ואז העלתה מחירים כי "המצב קשה"

דיפלומט, אחת הייבואניות החזקות במשק, החליטה לייקר מחירים למוצרים רבים. החברה מביאה לישראל את המותגים המובילים. מחירי הדלק עולים - האם זה מצדיק התייקרות של כל שאר המוצרים? לא
שאול אמסטרדמסקי וליאל קייזר
31 בינואר 2022
15:02

בשבוע שעבר אחת החברות הגדולות בישראל, שהשם שלה לא מספיק מוכר לציבור, הודיעה שגם היא מייקרת המון מהמוצרים שלה. דיפלומט היא לא יצרנית מזון כמו אסם, שהייתה הראשונה להעלות מחירים מבין החברות הגדולות. דיפלומט היא יבואנית. בעיקר של מזון, אבל לא רק. הזמנו את אנשי דיפלומט לבוא ולהתראיין, כפי שהזמנו פחות או יותר את כל השחקנים הגדולים בתחום הזה, אבל הם פשוט לא מוכנים.

עכשיו, במשך שנים דיפלומט הייתה חברה פרטית לחלוטין ולא ידענו כמעט כלום על המספרים שלה. אבל במארס 2021 דיפלומט החליטה להיכנס לבורסה. היא הנפיקה 20% מהמניות שלה, ומאז - מאז הנתונים שלה גלויים לציבור. אז החלטנו לא לוותר. אם הם לא רוצים לבוא אז אנחנו נספר לכם מה חבוי עמוק בתוך הדוחות הכספיים של דיפלומט, בשביל שתדעו מי זו החברה הזו שהעלתה לכם עכשיו את המחירים.

קודם כל, תכירו את נועם וימן, המנכ"ל של דיפלומט, האיש שעל פיו יושק דבר. וימן הוא לא רק המנכ"ל של החברה, הוא גם חלק מהבעלים שלה. הוא מחזיק באופן אישי כמעט 13% ממניות החברה. הנתון הזה הוא חשוב ומייד נחזור אליו. דיפלומט היא חברה ענקית. היא שווה יותר ממיליארד וחצי שקלים. עיקר הפעילות שלה בישראל, אבל היא מוכרת ומפיצה מוצרים גם בדרום אפריקה, בגיאורגיה, בניו זילנד ובקפריסין. בסך הכול, אנחנו מדברים על מכירות של בין 2 ל-3 מיליארד שקלים בשנה.

מה היא מוכרת? מלא מותגים שאתם יכולים לחשוב עליהם. קטשופ היינץ, חמאת מזולה, קפה ג'ייקובס, עוגיות אוריאו, שוקולד מילקה, ועוד מלא. חלק גדול מהמחירים של המותגים האלה הולכים להתייקר עכשיו.

דיפלומט מייבאת הרבה מעבר למוצרי מזון. היא מייבאת גם את המוצרים של ג׳ילט וגם את החיתולים של פמפרס, ואת אבקת הכביסה טייד ומה שאתם לא רוצים. איך שלא תסובבו את זה, חלק גדול מההוצאות שלכם כל חודש, זורמות לכיס של האיש הזה - נועם וימן - ושאר הבעלים של דיפלומט.

המונופול השקט שעולה ביוקר: כך היבואנית הגדולה בישראל משתלטת על הסופרים

הנה טעימה מההתייקרויות שדיפלומט הודיעה עליהם: קחו את טונה סטארקיסט לדוגמה. דיפלומט מייקרים את הטונה שלהם ב-4.5%. הסיפור הזה של הטונה הוא לא סתם סיפור. טונה סטארקיסט הוא מותג הטונה החזק בישראל, ואחד המותגים שהכי חשובים לדיפלומט. ב-2020 נתח השוק שלו היה 40%. זה טירוף. אין עוד מותג טונה בישראל שאפילו קרוב לנתח השוק הזה. דיפלומט מייקרת עוד כמה מהמותגים הכי מכניסים שלה.

דגני קלוג׳ס יתייקרו ב-6.5%. עוגיות לוטוס, שהן מהמוצרים הכי צומחים של דיפלומט, יתייקרו ב-6%. חטיפי פרינגל׳ס יתייקרו ב-8%. וזו רשימה חלקית מאוד מאוד של כל ההתייקרויות שצפויות להיכנס לתוקף ב-1 במארס.

נשאלת השאלה, למה כל הדברים האלה מתייקרים עכשיו? במכתב שדיפלומט שלחה לרשתות השיווק והחנויות היא כתבה שההתייקרויות נובעות מזה שהספקים שלה ייקרו לה את המוצרים, ושהיא מייקרת רק את מה שהתייקר לה. ויכול להיות שזה המצב, אבל.

קודם כל, גם אם ספקים שונים ייקרו את המוצרים שלהם לדיפלומט, וגם אם מחירי ההובלה התייקרו, דברים אחרים דווקא הוזלו. ובפרט - שער הדולר ושער יורו. בסוף דיפלומט היא ייבואנית, היא קונה ביורו או בדולר, ומוכרת בשקלים. אם היורו והדולר יורדים, שורת הרווח שלה גדלה. אז הדולר, שתדעו, ירד מול השקל כמעט ב-5% בשנה האחרונה. והיורו, תחזיקו חזק, ירד מול השקל ב-10% בתקופה הזו.

בתשעה החודשים הראשונים של 2021 דיפלומט הרוויחה יותר מאשר בשנה שלפני זה. הרווחיות של החברה בארץ - הרבה יותר גבוהה מברוב המדינות האחרות שבהן פועלת

האם דיפלומט גלגלה את הירידות האלה לירידות במחירי המוצרים שלה לצרכן הישראלי? בדיפלומט טוענים שכן, שאחרת ההתייקרויות היו גבוהות יותר, אבל זה לא שיש לנו דרך לבדוק את הטענה הזו. וזה מביא אותי לעניין השני. דיפלומט היא חברה מאוד רווחית.

בתשעת החודשים הראשונים של 2021 הרווח הנקי שלה עמד על 64 מיליון שקלים, שהם עלייה של יותר מ-7% מהתקופה המקבילה בשנה הקודמת. חוזר שנית - בתשעת החודשים הראשונים של 2021 דיפלומט הרוויחה יותר מאשר בשנה שלפני זה. ואם זה לא מספיק - הרווחיות של דיפלומט בישראל הרבה יותר גבוהה מאשר ברוב המדינות שבהן היא פועלת.

בניו זילנד שיעור הרווח התפעולי של דיפלומט הוא 2%. בדרום אפריקה 3%. בגיאורגיה 4% ובישראל - השוק הכי גדול שבו היא פועלת - הרווחיות שלה היא 5%, בקפריסין הרווח שלה גדול יותר, אבל זאת מדינה קטנה יותר - שתורמת אחוזים בודדים בלבד למחזור של דיפלומט. מה דיפלומט עושה עם כל הרווח הזה? היא מחלקת אותו לבעלים שלה.

המנכ״ל שלה, נועם וימן, מקבל שכר של 138 אלף שקלים בחודש. ועוד בונוס שנתי נאה של עד 1.8 מיליון שקלים. בתחילת השנה וימן קיבל מענק חתימה של 11.5 מיליון שקלים על זה שהוא האריך את חוזה ההעסקה שלו. 11.5 מיליון שקלים בבונוס חד פעמי. שנייה, זה לא נגמר פה. יש עוד. וימן הוא גם חלק מהבעלים של החברה, ולכן הוא גם נהנה מהדיבידנדים שהחברה מחלקת. וברוך השם, היא מחלקת, מלא.

בתשעה החודשים הראשונים של 2021 דיפלומט חילקה 166 מיליון שקלים בדיבידנדים. המנכ"ל וימן קיבל מהחברה שהוא מנהל לפחות 35 מיליון שקלים

בינואר 2021 דיפלומט חילקה דיבידנד של 45 מיליון שקלים. חודשיים אחרי זה, במארס, היא חילקה עוד דיבידנד, הפעם של 100 מיליון שקלים. חמישה חודשים אחר כך, באוגוסט, היא חילקה עוד דיבידנד, של 21 מיליון שקלים. ובסך הכול, 166 מיליון שקלים בדיבידנדים לבעלי המניות בתוך תשעה חודשים. זוכרים שאמרנו בתחילת הסיפור הזה שוימן מחזיק באופן אישי כמעט ב-13% מהמניות של דיפלומט?

זה אומר שמתוך כל הדיבידנד שהחברה חילקה, הוא קיבל באופן אישי יותר מ-21 מיליון שקלים, לפני מס. או במילים אחרות - בתשעת החודשים הראשונים וימן קיבל מהחברה שהוא מנהל, לפחות 35 מיליון שקלים. למעשה, הוא קיבל כל כך הרבה כסף, שזה אשכרה הוריד אחוז שלם מהרווחיות של החברה - זה אשכרה כתוב בדוחות הכספיים.

אותה חברה שעכשיו מעלה את המחירים של המון מוצרים שלה, כי וואלה המצב קשה וזה. סילחו לי, זה מעבר לחזירות. יוקר המחיה זה לא סתם דבר אמורפי שאנשים מדברים עליו בטלוויזיה. ליוקר המחיה יש פנים ושמות, ובמקרה של דיפלומט קוראים לו נועם וימן, האיש שמעלה לכם מחירים ואז לוקח עשרות מיליונים לכיס שלו. עכשיו אתם מכירים

מחירי הדלק עולים - האם זה מצדיק התייקרות של כל שאר המוצרים? לא

מחירי הדלק יעלו בחצות הלילה בשיעור של 5.3%, אבל האם זה מצדיק התייקרות של כל שאר המוצרים שאנחנו קונים? נקדים ונאמר - התשובה לשאלה הזאת היא - לא. תכף נסביר. אנחנו מדברים על תוספת של 34 אגורות לליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי. ובסך הכול מחירו המירבי של ליטר בנזין יהיה 6.71 שקלים - שיא של יותר משבע שנים. מאז דצמבר 2014 ליטר בנזין לא היה יקר כל כך כאן.

הסיבה להתייקרות היא עליית מחירי הנפט באגן הים התיכון, שמושפעת מעליית מחירי הנפט בעולם, והיא מושפעת ממה שקורה בין אוקראינה לרוסיה. ההתייקרות הזאת מצטרפת לעלייה במחירי החשמל שקפצו גם הם ב-5% בתחילת החודש, קפיצה שכולנו נרגיש בחשבונות שיישלחו אלינו בימים הקרובים.

המס על הכלים החד פעמיים ועל השתייה הממותקת עלה גם הוא וייקר את אותם מוצרים, אבל זו בכלל החלטת ממשלה שהמטרה שלה למנוע מאיתנו לצרוך את המוצרים האלה. בהחלט ייתכן שבקרוב נראה יצרניות ישראליות מספרות שאין להן ברירה אלא להקפיץ מחירים גם הן, כי הדלק מתייקר ובעקבות זאת גם ההובלה לסופרים והחשמל מתייקרים ולכן גם הייצור.

אבל האמת היא שבכירים בשוק קמעונאות המזון שאיתם אנחנו מדברים אומרים לכאן חדשות חד משמעית: המשקל של הובלת המוצרים אל המרכולים בעלות ליצרן הוא שולי, והתייקרות הדלק לא אמורה להעלות לנו את המחירים. ההתייקרות של החשמל כבר מגולמת במחיר ולכן גם היא לא מצדיקה העלאות. או בשורה התחתונה מי שמעלה מחירים - יכול כנראה להסתדר גם בלי לעשות את זה.

כמו שכתבו שרי האוצר והכלכלה, החברות שמאיימות בהתייקרויות לא הורידו את המחירים כשהן נהנו מהתחזקות השקל, ואין סיבה שייקרו עכשיו - ליברמן וברביבאי מאיימים "שלא יהססו לנקוט צעדים להבטחת תחרות" אבל אחרי שהעבירו רפורמה בייבוא ובחקלאות, לא בטוח מה עוד הם יכולים לעשות, השאלה האמיתית כרגע היא אם אנחנו, ציבור הקונים, נצביע ברגליים ונקנה פחות או שניתן לזה לעבור בשתיקה.