ג'ו רוגן, ספוטיפיי, ניל יאנג
צילום: גטי אימג'ס

הסערה בספוטיפיי: ג'ו רוגן פרסם סרטון התנצלות

מגיש ההסכת השנוי במחלוקת: "אם הכעסתי אתכם - אני מתנצל" • מוקדם יותר הודיע מנכ"ל החברה דניאל אק על הוספת אזהרת תוכן להסכתים שיעסקו בקורונה • מאז שניל יאנג וג'וני מיטשל הודיעו על הסרת המוזיקה מהאפליקציה, איבדה החברה יותר מ-2 מיליארד דולר משווי השוק
אלון פרוכטר
31 בינואר 2022
05:24
עודכן ב 07:51

אחרי הסערה: הסטנדאפיסט האמריקני ג'ו רוגן, התייחס הבוקר (שני) לביקורת שעורר הפודקאסט שלו ברשת "ספוטיפיי", שהוביל להסרת הקטלוג המוזיקה של ניל יאנג וג'וני מיטשל מאפליקציה. בסרטון שפרסם בדף האינסטגרם שלו, הגן רוגן על האורחים שהשתתפו בהסכת, נגדם נטען כי השמיעו מידע כוזב בעניין נגיף קורונה והחיסונים נגדו. "אם הכעסתי אתכם, אני מתנצל", אמר.

View this post on Instagram

A post shared by Joe Rogan (@joerogan)

מוקדם יותר הלילה הודיעה מנכ"ל ספוטיפיי כי החברה תוסיף אזהרת תוכן להסכתים שיעסקו בנגיף קורונה. בהודעה שפרסם המנכ"ל, דניאל אק, באתר החברה נכתב: "אנו עובדים על הוספת אזהרת תוכן לכל פרק בפודקאסט שידון בנגיף קורונה. האזהרה תפנה את המאזינים למרכז הקורונה הייעודי שלנו, משאב שייספק גישה קלה לעובדות מבוססות נתונים, מידע עדכני שנכתב על ידי מדענים, רופאים, אקדמאים ורשויות בריאות הציבור ברחבי העולם, כמו גם קישורים למקורות מהימנים. המאמץ החדש הזה, להילחם במידע שגוי, יתרחב למדינות ברחבי העולם בימים הקרובים".

מאז ש"ספוטיפיי" הסירה את המוזיקה של המוזיקאי הוותיק, ניל יאנג, בעקבות מחאתו על הפודקאסט של רוגן, שירות המוזיקה הדיגיטלי איבד כ-2.1 מיליארד דולרים משווי השוק שלו תוך שלושה ימים. כך דיווח בשבת אתר החדשות "וראייטי". על פי הדיווח, מניית ספוטיפיי צנחה ב-6% מיום רביעי.

בליל שבת הצטרפה המוזיקאית המוערכת ג'וני מיטשל ליאנג, כשהודיעה שתסיר את הקטלוג המוזיקלי שלה מהאפליקציה הפופולרית. בהודעה שפרסמה באתר שלה, כתבה מיטשל: "החלטתי להסיר את כל המוזיקה שלי מספוטיפיי. אנשים חסרי אחריות מפיצים שקרים שגובים את חייהם של אחרים. אני עומדת לצד קהילות המדע והרפואה בעניין הזה".

כזכור, בשבוע שעבר הודיע יאנג כי דרש מספוטיפיי להסיר את הקטלוג המוזיקלי שלו מהפלטפורמה הדיגיטלית, שמשדרת את הפודקאסט של הקומיקאי ג'ו רוגן. יאנג האשים את החברה כי היא שותפה להפצת מידע שקרי באשר לנגיף קורונה והחיסונים נגדו, היות שבפודקאסט של רוגן מתראיינים מתנגדי חיסונים ומכחישים של המגפה.