הצעירה הבריטית שטענה שנאנסה בקפריסין
צילום: רויטרס

ביהמ"ש בקפריסין קיבל את ערעור הצעירה שהורשעה בבדיית אונס בידי ישראלים

לפני כשנתיים קבע ביהמ"ש כי הצעירה הבריטית הגישה תלונת שווא נגד 12 הצעירים מישראל, וגזר עליה 4 חודשי מאסר על תנאי • עורכת דינה: "עכשיו דרושה חקירה חדשה של האירוע". סנגורם של הישראלים לכאן רשת ב: "התיק לא ייפתח מחדש"
ורד פלמן ומאיה ראכלין
31 בינואר 2022
12:33

בית המשפט בניקוסיה שבקפריסין קיבל היום (שני) את ערעורה של הצעירה הבריטית, שהורשעה שבדתה כי צעירים ישראלים אנסו אותה בחודש יולי 2019 במלון באיה נאפה. עורכת הדין של הצעירה הבריטית אמרה לכאן חדשות אחרי החלטת בית המשפט: "אנחנו מאוד שמחים על ההחלטה, וכעת דרושה חקירה מחודשת ומעמיקה בתלונה. יש לקפריסין יכולת לעשות את זה בשל קשריה הטובים עם ישראל, גם אם אותם חשודים לא נמצאים כבר בקפריסין".

האזינו לריאיון עם עו"ד ניר יסלוביץ' בכאן רשת ב

מנגד, פרקליטם של הצעירים הישראלים שנחשדו באונס, עורך הדין ניר יסלוביץ', אמר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב כי התיק לא ייפתח מחדש: "העובדה שבית המשפט העליון בקפריסין קיבל את ערעור הנאשמת אומרת שנפלו כשלים במשפט שלה עצמה. הוא לא קבע שהלקוחות שלי ביצעו את מה שיוחס להם. זה לא אומר שהם אשמים במה שיוחס להם".

באמצע חודש יולי ב-2019 נעצרו 12 נערים ישראלים, בני 17-16, בחשד לאונס של תיירת בריטית בת 19 במלון בעיירת הנופש איה נאפה. הצעירה העידה כי הנערים קיימו עימה יחסי מין בניגוד לרצונה ואחרים צילמו את האירוע בטלפונים הניידים שלהם.

כשבוע וחצי לאחר פתיחת החקירה שוחררו הנערים והוחזרו לישראל, לאחר שהתקבלו סיכום הראיות והממצאים שנאספו במהלך החקירה, ובנוסף הצעירה הבריטית חזרה בה מטענותיה.

בדצמבר 2019 הרשיע בית המשפט בעיר פארלמיני את הצעירה בעבירה של מטרד ציבורי, קבע כי הגישה תלונת שווא, וגזר עליה ארבעה חודשי מאסר על תנאי. בערעור שהגישה הצעירה על פסק הדין בינואר 2020, נטען כי נאנסה, אך אולצה לחזור בה מעדותה לאחר שבמשטרה המקומית הופעל עליה לחץ כבד.