אברהם גרנט, ארכיון
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

פיפ"א תבדוק את הטענות של נשים להטרדה מינית מצד אברהם גרנט

חיים אתגר פרסם בתוכנית "חשיפה" עדויות של נשים שלטענתן הוטרדו על ידי גרנט • במשטרה החלו ללמוד את העדויות, על אף שטרם הוגשה תלונה • אחת הנשים סיפרה: "אחז בכוח, ניסה לנשק" • מאמן הנבחרת לשעבר מסר בתגובה: "בכל קשריי השתדלתי לנהוג בכבוד"
ליאן וילדאו ויואב בורוביץ'
31 בינואר 2022
12:36
עודכן ב 21:27

מאמן נבחרת ישראל בכדורגל לשעבר, אברהם גרנט, אחד המאמנים הישראלים המצליחים ביותר בכל הזמנים, נהג להטריד נשים ולנצל את מעמדו כדי לפגוע בהן. כך נחשף ביום ראשון בתוכנית "חשיפה" של העיתונאי חיים אתגר בקשת 12. בתוכניות רואיינו כמה נשים, כאשר הן מוצללות ולא מזוהות, המעידות על התנהגות בעייתית ביותר של גרנט כלפיהן. בעקבות התחקיר ועדת האתיקה של פיפ"א תבדוק את הטענות של נשים להטרדה מינית מצד אברהם גרנט.

 אברהם גרנט (צילום: אביר סולטן, פלאש 90)

"בהתחשב באופי ההאשמות המועלות, ועדת האתיקה של פיפ"א תבדוק את הנושא", ציינה פיפ"א בפני סוכנות הידיעות אי-פי, "כאשר מדובר בהתנהגות בלתי הולמת והתעללות בכדורגל, אנו רוצים להדגיש כי פיפ"א מתייחסת ברצינות רבה לכל ההאשמות המדווחות לה".

באגף החקירות של המשטרה כבר לומדים את העדויות של הנשים בתחקיר, על אף שעד כה אף אחת מהן לא הגישה תלונה במשטרה. העדויות הסעירו גם  את האתרים הגדולים בתקשורת הבריטית, שהתייחסו בחומרה לפרשה. 

בתוכנית פורסמה עדות של אישה צעירה שאמרה כי במהלך פגישה בביתו של גרנט הוא אחז בה בכוח, ניסה לנשק אותה והניח את ידה על אזור אינטימי בגופו, זאת למרות שאמרה לו כי היא אינה מעוניינת. עוד סיפרה כי הלכה לבכות בחדר השירותים לזמן ממושך ואז הלכה לישון, וכשהתעוררה ראתה את איבר מינו מעליה. בעדות אחרת סיפרה אישה נוספת כי גרנט הזמין אותה ללונדון כששימש מאמן בעיר. שם, לדבריה, הפעיל עליה לחץ נפשי לשכב איתו תוך שהוא מבטיח לה לקדם את הקריירה שלה בתחום הדוגמנות.

גרנט מסר בתגובה לתוכנית: "במשך כל שנות חיי האישיים והמקצועיים ראיתי לנגד עיניי מעל כל ההישגים וההצלחות חשיבות עליונה להישאר בן אדם, לפעול ביושר ולתת כבוד לכל אישה ואיש באשר הם. אני איש של אנשים, איש של חברויות ולאורך השנים קיימתי קשרים עם נשים. בכל קשריי אלו השתדלתי מאוד לנהוג בכבוד ובחברות ומעולם לא התכוונתי לנהוג בחוסר הוגנות, או לפגוע בצורה כלשהי באף אישה. מי שחשה אי נוחות או שנפגעה ממני, אני מצטער על כך ומתנצל מעומק ליבי".