-
צילום: פלאש90

הממשלה תדון ביום שני בבחירת היועמ"ש הבא

סער בפרידה ממנדלבליט: "התרחקנו מקצה התהום, אך הסכנה לא חלפה" • מנדלבליט נפרד בהתרגשות מאנשיו: "עשיתי הכול מתוך שליחות"
תמר אלמוג
01 בפברואר 2022
09:15
עודכן ב 11:59

חילופי יועמ"ש: הממשלה תתכנס לישיבה נוספת ביום שני לדון במינוי היועץ המשפטי לממשלה הבא. היועץ היוצא, אביחי מנדלבליט, נפרד הבוקר (שלישי) ממשרד המשפטים בטקס במשרד ברחוב סלאח א-דין בירושלים בהשתתפות שר המשפטים, פרקליט המדינה, מנכ"ל המשרד ובכירים נוספים. "עשיתי הכול מתוך שליחות. זה נגמר", אמר. 

שר המשפטים גדעון סער אמר כי מנדלבליט חטף "אש זרה". סער אמר ליועץ היוצא: "בתקופה האחרונה חשת חרדה לעתיד המשטר הדמוקרטי בישראל, התרחקנו מהתהום אבל הסכנה לא חלפה". השר אמר כי מנדלבליט לקח את האחריות אליו, ולא גלגל אותה לדרגים נמוכים יותר. פרקליט המדינה עמית איסמן הודה ליועץ על הגנתו על הפרקליטים מול מתקפות שעברו, לדבריו. 

בדבריו מנה מנדלבליט את הישגי משרד המשפטים והתביעה הכללית בתקופתו. הוא ציין את המלחמה בפשיעה המאורגנת, הרפורמה במח"ש, פעילות נגד הדרת נשים, שמירה על זכויות האזרח בתקופת הקורונה והענקת כלים למערכת הביטחון במאבקה בטרור. כמו כן ציין מנדלבליט את התמיכה שקיבל נגד פגיעה במוסד היועץ המשפטי לממשלה. 

בחצות תפקע כהונתו מנדלבליט בתום שש שנות כהונה. ראש הממשלה בנט ושר המשפטים סער הודיעו אתמול כי ימליצו לבחור בעורכת הדין גלי בהרב מיארה לתפקיד היועצת החדשה. גם השר לפיד הביע את תמיכתו בה. עד שימונה יועץ חדש, ישמש בתפקיד פרקליט המדינה עמית איסמן.

התקדימים, ההעדפה של סער והדרמה בוועדה: לקראת המינוי הצפוי של בהרב מיארה | תמר אלמוג, פרשנות

בהצעה למינויה, נכתב כי "עו"ד גלי בהרב-מיארה היא המועמדת המתאימה ביותר, הבשלה ביותר, הראויה ביותר ובעלת הידע המקצועי והניהולי העשיר והמרשים ביותר". שני השמות הנוספים שעלו לשלב הסופי היו ד"ר רועי שיינדורף ועו"ד איתי אופיר. 

עוד נכתב: "לעורכת הדין מומחיות ובקיאות רבה בתחומי המשפט הציבורי-המינהלי והמשפט האזרחי. עו"ד גלי בהרב-מיארה שירתה למעלה מ-30 שנים בפרקליטות המדינה ובשנים האחרונות עבדה כעו"ד במגזר הפרטי".