בטי ווייט, שר
צילום: גטי אימג'ס; NBC

מביידן ועד שר: ארצות הברית נפרדה מבטי ווייט

תעשיית הבידור האמריקנית הצדיעה לכוכבת המנוחה במשדר מיוחד ועמוס כוכבים • נשיא ארצות הברית: "היא ריגשה את נשמתנו ואת נשמת האומה"
אלון פרוכטר
01 בפברואר 2022
10:54

חודש בדיוק לאחר שהלכה לעולמה בגיל 99, ארצות הברית אמרה הלילה (שני) תודה בפעם האחרונה לכוכבת הטלוויזיה בטי ווייט. כיאה לכוכבת עם ותק של שמונה עשורים בתעשיית הבידור, שורה ארוכה של ידוענים נקראו לדגל והשתתפו במשדר "חוגגים את בטי ווייט: בת הזהב של אמריקה", ששודר ברשת אן-בי-סי.

מגישי תוכניות הטוק-שואו בעבר ובהווה - ג'יי לנו, ג'ימי פאלון, אלן דג'נרס ודרו בארימור, חזרו אל תוכנית הטוק-שואו של ווייט ששודרה בראשית ימיה של רשת אן-בי-סי, בשנים 1954-1952. כוכבי הסדרה "רוק 30" טינה פיי וטרייסי מורגן, טד דנסון כוכב הסיטקום "חופשי על הבר" וג'ין סמארט מהסדרות "נשים מעצבות" ו-Hacks חזרו אל קומדיות המצבים בהן השתתפה ווייט - החל ב"מופע של מרי טיילר מור" ששודר בשנות ה-70, "בנות הזהב" ששודרה בשנות ה-80 ולאחרונה גם "שוות בקליבלנד" ששודרה במשך שש עונות וירדה לפני שבע שנים משידור.

האזינו לדיווח מתוך "גם כן תרבות" עם גואל פינטו, בכאן תרבות

גם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הוזמן להשתתף בתוכנית המיוחדת. ביידן שלח הודעה מוקלטת שצילם, בה אמר כי "עם כל צחוק וחיוך בטי פתחה לנו את הלב. אבל מעל הכול, היא ריגשה את נשמתנו ואת נשמת האומה".

שר בביצוע מיוחד לאות הפתיחה של "בנות הזהב"

את המשדר החגיגי חתמה הזמרת הוותיקה שר, הישר מאולפן הצילומים בו הוקלטה "בנות הזהב" לפני יותר משלושה עשורים. "בטי כל כך חשובה לי ולכל מי שאי פעם צפה בה. היא אייקון אמריקני אמיתי. אבל מה שהכי בלט בה זה שהיא בדיוק מה שהיינו רוצים מחברה - חמה, איכפתית, אותנטית ותמיד מצחיקה", אמרה הזמרת. מיד לאחר מכן ביצעה גרסה משלה לשיר הפתיחה של סדרת הלהיט.