אוהדי בית"ר
צילום: פלאש 90

אופציות על מכירת הכוכבים והלוואות: בית"ר ירושלים הודיעה שנמצא פתרון לבעיות הכספיות

9 מיליון שקלים יוזרמו מיידית לסיוע לקבוצה. משה חוגג הסכים להעביר את המועדון ללא תמורה לכל איש עסקים שיתחייב לשלם את כלל החובות
מערכת כאן חדשות
01 בפברואר 2022
19:12

קבוצת בית"ר ירושלים בכדורגל הודיעה היום (שלישי) כי נמצא פתרון לבעיה הכספית שלה. לפי הודעת הקבוצה, היא הצליחה לסכם על הלוואות מגורמים שונים שיסייעו לסיים את העונה. לאחד המלווים ניתנה האפשרות לאתר רוכש לקבוצה, בתנאי שקהל האוהדים ישוב לתמוך בקבוצה וייפסקו ההפגנות וגילויי הגזענות והאלימות. בקבוצה הדגישו שהבעלים משה חוגג הסכים להעביר את המועדון ללא תמורה לכל איש עסקים שיתחייב לשלם את כלל החובות של המועדון ולהשקיע בו.

ג'קי בן זקן וקבוצת מ.ס. אשדוד שילמו 5.5 מיליון שקלים מיידית לבית"ר ולחוגג כאופציות על סכום מכירה עתידית של כוכבי בית"ר ירדן שועה ואביאל זרגרי. המשמעות היא שאם וכאשר הם יימכרו בסוף השנה, אשדוד תקבל את הכסף שייכנס תמורתם. בעסקה הזו אין אפשרות להכריח את השחקנים לעבור לקבוצה אחרת ללא הסכמתם. בנוסף, איש עסקים, ששמו לא נמסר, יעביר לחוגג 3.5 מיליון שקלים כהלוואה.

בסך הכול, סכום הסיוע המיידי עוד על 9 מיליון שקלים, שיאפשרו לבית"ר לשלם משכורות עד תום העונה, לא לשחרר שחקנים נוספים וכן להחתים מאמן חדש. כעת ממתינים בקבוצה לסיכום עם שרון מימר, שאיתו כבר נערכו שיחות בעניין. יש לציין כי בן זקן מצוי בקשרים עסקיים וחבריים עם חוגג, ואף חתם בחודש שעבר ערבות בסך 5 מיליון שקלים לשחרורו ממעצר הבית.

מאז נעצר חוגג בחשד לעבירות מין והונאה בחודש נובמבר, נכנסה בית"ר לסחרחרה. חוגג מינה נאמן שינהל את הקבוצה מטעמו, שלושה מהשחקנים הזרים של הקבוצה שוחררו, ושאר השחקנים התבשרו שהם עומדים בפני קיצוץ בשכר. יוסי מזרחי התפטר בשבוע שעבר מאימון הקבוצה, ומאז לא מינתה בית"ר מאמן קבוע.