-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הלחץ על בנט: משרדי האוצר ורה"מ יציגו תוכנית לבלימת המחירים

התוכנית צפויה לכלול הסרת מכסים והקלות מיסוי על מעמד הביניים • אסם תדחה את העלאת המחירים ב-3 חודשים • יו"ר ההסתדרות למשחקי הכיס: "אם ההתייקרות לא תיעצר, אוציא את העובדים לרחובות ואקרא להחרמת מוצרים"
ליאל קייזר ודנה ירקצי
01 בפברואר 2022
21:14
עודכן ב 22:58

בלשכת ראש הממשלה נפתלי בנט ובמשרד האוצר התקיימו אתמול (שני) דיונים אינטנסיביים בניסיון לגבש צעדים שיבלמו את התייקרות מוצרי הצריכה וירגיעו את המחאה הציבורית. מסתמן כי בימים הקרובים תוצג תוכנית שתכלול בעיקרה הפחתת מכסים, כדי להגדיל את התחרות. ייתכן שגם יגיעו צעדי הפחתת מסים שיכוונו למעמד הביניים ולשכבות החלשות באמצעות מתן נקודות זיכוי. זאת בניסיון להגדיל את ההכנסה הפנויה של הישראלים.

חברת אסם-נסטלה הודיעה אתמול בשעות הערב שהחליטה לדחות את עליית המחירים בשלושה חודשים, עד אחרי חג הפסח, כשבמהלך החודשים האלו תתקיים בחינה מעמיקה של דרכים שונות למיתון ההתייקרויות. ההודעה פורסמה בתום פגישה שהתקיימה בין יו"ר החברה, דן פרופר, ומנכ"ל החברה, אבי בן אסאייג, לבין שר האוצר אביגדור ליברמן, שבה הוצגו הסיבות שהובילו את החברה להכריז על עליית המחירים.

המהלך הגיע על רקע איומי הצרכנים בחרם על מוצרי החברה. שר האוצר ליברמן ביקש אתמול בערב מוועדת המחירים המשותפת למשרדו ולמשרד הכלכלה לבחון את רמת הריכוזיות בשווקים של מוצרי צריכה שצפויים להתייקר.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד אמר אתמול בתוכנית משחקי הכיס בכאן 11 כי שר האוצר וראש הממשלה יכולים להוציא צווים כדי לעצור את גל התייקרות המחירים. "אני מצפה מהם שיחפשו פתרונות ולא רק יכתבו מכתבים", הוא אמר בריאיון לליאל קייזר. "אם הדבר הזה לא ייעצר, אני אוציא את העובדים לרחובות ואקרא להחרמת מוצרים של חברות שהעלו מחירים בצורה מוגזמת", הבטיח.