צרפת היום
צילום: אי-פי

בצרפת נפרדים מהמסכות, בגרמניה מחזירים את הקהל

על אף מאות אלפי נדבקים ביום - המדינות באירופה מסירות הגבלות
בן יניב
02 בפברואר 2022
19:38

על אף מאות אלפי נדבקים ביום, המדינות האירופאיות  מסירות הגבלות. צרפת הפכה היום (רביעי) למדינה האחרונה שהחלה בהסרת ההגבלות על הציבור. החל מהיום, מוסרת חובת עטיית המסכות בכל רחבי המדינה, עבודה מהבית היא בגדר המלצה בלבד, אצטדיונים, בתי קולנוע, תיאטראות ואירועים בחלל הפתוח - פועלים ללא הגבלות. מועדוני הלילה יישארו סגורים עד לפתיחה מחדש המתוכננת ב-16 בפברואר.

באוסטריה נכנס היום לתוקף חובת החיסונים לבני 18 ומעלה. מי שלא יתחסן לפחות במנה אחת עד אמצע מארס ייקנס ב-3,600 אירו, אחרי כמה התראות. אתמול הוסרו רוב מוחלט מההגבלות על הציבור בדנמרק. זאת בעקבות הצהרת מקבלי ההחלטות בקופנהאגן, לפיה הקורונה "אינה מהווה עוד מחלה במצב קריטי", למרות התפשטות התת-זן החדש של האומיקרון במדינה.

בדנמרק נרשמים בממוצע 50 אלף נדבקים ביום, בעוד מספר המאושפזים בבתי החולים צונח. למרות העלייה במקרי ההידבקות, שיעור החיסונים הגבוה מנע עומס גדול על מערכת הבריאות. יותר מ-80% מהאוכלוסייה הדנית מחוסנת בשתי מנות ויותר מ-60% מהאוכלוסייה קיבלו את הבוסטר.

בגרמניה החליטו על הסרה מתונה של הגבלות עם השבת חלק מההתקהלויות לרבות אישור לעשרת אלפים צופים באצטדיוני הכדורגל. כמו כן, באוסטריה, שם נגמר בשבוע שעבר הסגר על הלא מחוסנים, במסעדות, בבתי קפה ובמועדונים - יורשו לקבל אורחים ללא ההגבלה.

בד בבד, מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי, דוקטור טדרוס אדהנום ג'ברייסוס הזהיר שמוקדם מדי למדינות להכריז על ניצחון על הקורונה. "יותר נדבקים אומר יותר מתים", אמר המנכ"ל במסיבת עיתונאים אמש, והוסיף כי "אנו מודאגים שבכמה מדינות, בשל החיסונים, מספר הנדבקים הגבוה וחומרתו הפחותה של האומיקרון הסירו מגבלות באופן מוחלט".