משגרי פטריוט באיחוד האמירויות
צילום: אי-פי

יורטו שלושה מל"טים שחדר מעיראק לאיחוד האמירויות

התארגנות אלמונית בעיראק קיבלה אחריות על השיגור שבוצע לפנות בוקר • דוברות המורדים החות'ים בתימן דיווחה על שלוש תקיפות של מטוסי הכוחות הנתמכים בידי סעודיה והאמירויות על מחוז הבירה צנעא
רועי קייס
02 בפברואר 2022
22:56

משרד ההגנה של האמירויות הודיע הערב (רביעי) כי לפנות בוקר יירט שלושה מל"טים שחדרו למרחב האווירי של המדינה מעיראק. שלושת המל"טים הושמדו. קודם לכן פורסם בכלי תקשורת המזוהה עם המיליציות הפרו איראניות בעיראק שהתארגנות אלמונית בשם "חטיבת ההבטחה הצודקת" קיבלה אחריות להתקפה. בהודעה מטעם הארגון פורסם כי התקיפות יימשכו כל עוד האמירויות לא תמשוך את ידה מתימן ועיראק. 

אחרי התקיפה, דיווחה הדוברות של ארגון המורדים החות'ים בתימן על שלוש תקיפות של מטוסי הכוחות הנתמכים בידי סעודיה והאמירויות על מחוז הבירה צנעא.

לפני כשבועיים נהרגו שלושה בני אדם ושישה נפצעו במתקפת מל"טים של המורדים החות'ים בתימן באבו דאבי. השלטונות באבו דאבי דיווחו כי שלוש מכליות להעברת נפט התפוצצו באזור התעשייה של הנסיכות, בנוסף לשריפה שפרצה באזור נמל התעופה. 

כשבוע לאחר מכן, בזמן ביקורו של הנשיא יצחק הרצוג במדינה, יורט טיל בליסטי ששוגר לעברה. זמן קצר לפני הדיווח, ערוץ "אל-מיאדין" הלבנוני דיווח שנעצרה תנועת כלי הטיס בנמל התעופה של אבו דאבי. דובר משרד החוץ האמריקני נד פרייס גינה את המתקפה ואמר כי בזמן שהנשיא הרצוג בונה גשרים ליציבות האזור, החו'תים ממשיכים לבצע מתקפות ולאיים על אזרחים.