ארכיון
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

הקלה במיסוי והורדת מכסים: התוכנית שיציג משרד האוצר להוזלת יוקר המחייה

כפי שפורסם בכאן חדשות: התוכנית תכלול צעדי הסרת מכסים והקדמה של יישום הרפורמה בייבוא • ועדה ממשלתית תקבע: יוקר הפירות והירקות - באחריות החקלאים
ליאל קייזר
04 בפברואר 2022
20:00

משרד האוצר צפוי להציג ביום רביעי הקרוב תוכנית להתמודדות עם יוקר המחייה, כך פורסם הערב (שישי). כפי שכבר דווח בכאן חדשות, התוכנית תכלול צעדי הסרת מכסים והקדמה של יישום הרפורמה בייבוא, כדי להגדיל את התחרות בשוק המזון והטואלטיקה ולהביא להורדת מחירים. בנוסף, תכלול התוכנית הקלות מס שיכוונו לשכבות החלשות ומעמד הביניים כדי להגדיל את ההכנסה הפנויה של הציבור.

עוד נודע לכאן חדשות כי בשבוע הבא יוצגו גם המלצות ביניים של צוות ממשלתי, שמונה כדי לבחון את טענות החקלאים נגד הרפורמה בחקלאות, שאושרה במסגרת התקציב אך שרי האוצר והחקלאות טרם חתמו על הצו ליישומה. הממצאים הראשוניים מצביעים על כך שבניגוד לטענת החקלאים, חלקם של הסיטונאים והקמעונאים בעלות הירקות והפירות לצרכן לא נחשב מופרז והוא נמוך ביחס לחלקם של החקלאים - כך שטענת החקלאים שהם אינם אלה שאחראים ליוקר הפירות והירקות בישראל - נסתרת.

האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

גורמים בממשלה אמרו לכאן חדשות כי השרים ליברמן ופורר נמנעים מלחתום על הצו ליישום הרפורמה עד להצגת מסקנות הוועדה, כדי להשביע את רצונם של החלקאים שדרשו את הקמתה. ממצאי דוח הביניים צפויים להצדיק את הרפורמה, ואולם מדובר במהלך שיש לו מתנגדים רבים מקרב חברי הכנסת והשרים בממשלה, וברמה הפוליטית השרים יתקשו לחתום עליה.