מאחז אביתר

תמנו-שטה על מתווה אביתר: "אי אפשר להסכים עם היועמ"ש רק כשנוח"

השרה בריאיון להכול פוליטי: "אני לא מבינה גורמים בקואליציה שכביכול מתעוררים להפתעה" • מיכל רוזין מתחה ביקורת: "היה ראוי להשאיר את זה ליועמ"ש הבא"
הכול פוליטי
05 בפברואר 2022
18:55
עודכן ב 21:59

הוויכוח בממשלה סביב מתווה אביתר נמשך והחלטתו של היועמ"ש היוצא אביחי מנדלבליט עם סיום תפקידו. השרה פנינה תמנו שטה התייחסה לנושא בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11. לדבריה, יש לקיים את המתווה כפי שהוסכם עליו. 


"אי אפשר להסכים עם היועמ"ש רק כשנוח לקבל את העמדה שלו. שר הביטחון יבחן את הדברים של היועץ, ומה שחוקי ואפשרי – הוא יעשה. אני לא מבינה גורמים בקואליציה שכביכול מתעוררים להפתעה. כולם הכירו את המתווה", אמרה תמנו שטה. 


עם זאת, מיכל רוזין טענה כי "אני חושבת שהיועמ"ש רצה לתת מתנה קטנה לחלק מהאנשים בממשלה, ואולי לנסות לאזן מול תיקי נתניהו את חוות הדעת הציבורית עליו. לא ראוי היה לעשות את זה, היה ראוי להשאיר את זה ליועמ"ש הבא". 


ביום חמישי אמר סגר שר הביטחון אלון שוסטר בריאיון לזאב קם וקרן אוזן בכאן רשת ב כי "אנחנו בקואליציה מתוחה. נמצא דרך ליישב את אי ההסכמה שקיימת כאן. לפעמים מקבלים החלטות לא פשוטות, אבל בדיעבד זה כיוון ראוי לבחינה מקווה שנצליח גם לעמוד בהסכמים וגם לנהל את הממשלה על מי מנוחות".

אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה היוצא, אביחי מנדלבליט, אישר את מתווה אביתר, פורסם ביום רביעי כי שרי מרצ והעבודה העבירו מסרים למזכיר הממשלה כי לא ישלימו עם המתווה. חלקם אף מאיימים בסנקציות בכנסת - אם שר הביטחון בני גנץ יאשר את ההכרה בשטח כאדמות מדינה. במרצ נערכים למאבק משפטי.