-
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

מלחמת משפחות הפשע - ההתלקחות | עוד יום

המטען שהתפוצץ במהלך חתונה וארבעת כלי הרכב שהתפוצצו בשבועות האחרונים באזור השפלה הם כולם חלק מהמאבק בין ראשי ארגוני הפשיעה ששולטים באזור. למה דווקא עכשיו ואילו כלים יש למשטרה בהתמודדות עם הפשע המאורגן?
עוד יום עם מאיה ראכלין והדס גרינברג
06 בפברואר 2022
08:05
עודכן ב 19:03

תעצמו רגע עיניים ותחשבו על סדרת המאפיה הכי טובה שאתם מכירים. אתם ישר נזרקים להתלחששויות, הימורים, העברות כספים בסמטה אפלה, פיצוץ עוצמתי של מטעני חבלה, דקירות, יריות. בדרך כלל זה יהיה סכסוך בין משפחות שגורר אחריו קהילות שלמות. ובאמצע כל הדבר הזה - ראש המשפחה, בדרך כלל גבר כריזמטי, שתמיד מביא איתו חדשות רעות. איזה דון קורלאונה, טוני סופרנו או תומס שלבי. אז בסיפור שלנו קוראים לו עמוס לביא.

האזינו להסכת "עוד יום"

בשבועות האחרונים אנחנו רואים תסריטים של סרט מאפיה איטלקי, מול העיניים שלנו. רק בחודש האחרון אירעו ארבעה פיצוצים של מטעני חבלה בכלי רכב בשפלה ועוד מטען התפוצץ במהלך חתונה. כולם קשורים לאחד - עמוס לביא. יש כאן התלקחות מחדש של המאבק בין ראשי ארגוני הפשיעה ששולטים באזור – האחים לביא נגד בני שלמה, שעוכב היום (ראשון) לחקירה, שנגד שלום דומרני – וחוזר חלילה. מי הוא, למה מנסים להוריד אותו, ואיך המשטרה מתמודדת (אם בכלל) עם כל הבלאגן הזה? מי שיעזור לנו להבין הם הדס גרינברג, כתבת הפלילים שנשלחת לכל פיצוץ באזור, ותת ניצב בדימוס, חיים איפרגן, מי שהיה סגן ראש אגף החקירות במשטרה. הוא מכיר מבפנים את העבודה המשטרתית נגד הארגונים האלה.