נתניהו וחפץ, היום
צילום: אבשלום ששוני פלאש90

"לא רוצה קיצורי דרך": יאיר נתניהו וניר חפץ נפגשו בבית המשפט

יועצו לשעבר של בנימין נתניהו ועד המדינה תובע את בנו של ראש הממשלה לשעבר בשל פרטים שחשף על חקירתו. נתניהו טען היום: "תביעת השתקה, החוב מתיר את פרסום הדברים". חפץ מסרב לגישור
אורלי אלקלעי
06 בפברואר 2022
13:45

בבית משפט השלום בנתניה התקיים היום דיון בתביעת הדיבה שהגיש ניר חפץ נגד יאיר נתניהו. חפץ, שהיה יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, תובע מבנו של ראש הממשלה לשעבר פיצוי של חצי מיליון שקלים בעקבות דברים שכתב נגדו בטוויטר. יאיר נתניהו טען בכתב ההגנה שזו "תביעת השתקה" חסרת בסיס ושדבריו מוגנים מכוח חופש הביטוי.

"במדינה דמוקרטית, אשר חופש הביטוי נהנה בה מהגנה חוקתית, לא ניתן למנוע פרסום פרטים על אודות התנהלות פסולה של חוקרי המשטרה, בוודאי לנוכח העניין הציבורי המוגבר בפרשה, ולפיכך החוק מתיר את פרסום הדברים", נכתב בכתב ההגנה של נתניהו, בהתייחס לפרטים מחקירתו של חפץ שפרסם. 

עורכי דינו של נתניהו הגישו שאלות ובקשות לחשיפת פרטי מידע הקשורים בחקירתו של ניר חפץ. "אנחנו רוצים להוכיח את מה שעשתה המשטרה", אמר עורך הדין של נתניהו, אורי שנהר. בא כוחו של חפץ, עו"ד אלעד בקר, התנגד למסירת הפרטים הללו.

"המשיב ניצל את הבמה, ואת מעטה הגנה של הליכים משפטיים תוך טענות פוגעניות ולחשוף פרטים פרטיים וכך ניצל את הבמה המכובדת הזאת. השאלון מלא בשאלות חודרניות ופוגעניות", אמר עו"ד בקר בהתייחס למידע שדרשו סנגורי נתניהו. 

השופט ביקש מהצדדים לשקול הליכה לגישור, מהלך שחפץ הביע התנגדות אליו , וגם קבע מועד להליך קדם המשפט - שיתחיל בחודש ספטמבר 2022, בעוד שמונה חודשים. חפץ אמר ביציאה מבית המשפט: "אני רוצה משפט, לא קיצורי דרך".