אביר קארה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קארה נגד ח"כים מהעבודה: "מזיקים למאבק ביוקר המחיה"

בשיחה עם פעילים מתנועת השולמנים, תקף סגן השר את חבריו לקואליציה: "ישבו השבוע בוועדת הכלכלה ח"כים כמו רם שפע ונעמה לזימי, מה זו הבורות הכלכלית הזאת?". בהמשך ביקר את האופן שבו הציבור מבין את המקור לעליית המחירים: "אסם לא מורידה מחירים בגלל המחאה שלכם, הם פשוט מפחדים שנכניס את הרפורמה בייבוא" • שפע בתגובה: לא נקדם תפיסה מגה-קפיטליסטית שמעמיקה פערים
יערה שפירא
07 בפברואר 2022
10:37

בעוד יומיים צפוייה הממשלה להציג את התוכנית שגיבשה להקלה ביוקר המחייה. בינתיים, מספר סגן השר מימינה אביר קארה כי הוטל עליו להציג חלק בתוכנית הזאת. בשיחה עם פעילים מטעם ה"שולמנים", תנועת העצמאיים שממנה צמח, קארה מותח ביקורת על האופן שבו הציבור מבין את הבעיה - ותוקף את חבריו לקואליציה ממפלגת העבודה, שמחבלים לדבריו במאמצים להוריד את יוקר המחיה.

בהקלטות שפורסמו הבוקר (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, נשמע סגן השר אומר לפעילים: "ישבו השבוע בוועדת הכלכלה חברי כנסת כמו רם שפע ונעמה לזימי, שהדעות שלהם מזיקות מאוד. החינוך הפיננסי של אזרחי ישראל לוקה בחסר אבל יותר גרוע מזה זה הבורות הכלכלית של חברי הכנסת, כשאתה שומע דברים מזיקים שהם הולכים להציע כמו להעלות את שכר המינימום ל-40 שקל לשעה. מי ישלם את זה? זה ממש – אני לא מתבייש להגיד – זה רעים מול טובים".

בהמשך דבריו, ביקר קארה גם את האופן שבו הציבור מבין את הבעיה שגרמה לעליית המחירים: "התבקשתי בימים האחרונים על ידי ראש הממשלה להביא תוכנית מקיפה ליוקר המחיה. גיבוי פוליטי אין לנו כי הציבור הולך להגיד את הדברים הלא נכונים - אומרים אסם, שמוסם, בושם... אסם לא מורידה מחירים בגלל המחאה שלכם, אתם לא מעניינים אותם, הם מפחדים שאנחנו נכניס את הרפורמה בייבוא מחר בבוקר ונעשה להם פה תחרות שהם לא חלמו עליה".

ח"כ לזימי מהעבודה התייחסה לפרסום כאן חדשות ומסרה: "מבחינת קארה מלחמה היא שלום ואמת היא שקר, והציבור שמבקש לחיות בכבוד הוא בור שלא מבין בפיננסים. המדיניות שלו הרסנית ומסוכנת". ח"כ שפע הגיב: "אנחנו גאים לקדם תפיסת עולם שרוצה לצמצם פערי ולא תפיסה מגה-קפיטליסטית, שהובילה אותנו בשנים האחרונות להיות המדינה עם הפערים החברתיים כמעט הגדולים ביותר במדינות המפותחות".