גלי בהרב מיארה
צילום: תומר יעקובסון

הממשלה אישרה פה אחד את מינוי עו"ד בהרב מיארה ליועמ"שית

בחירתה של פרקליטת מחוז ת"א לשעבר - בהתאם להמלצת רה"מ בנט ושר המשפטים סער, שהבהיר כי הייתה המועמדת המובילה מבחינתו • בהרב מיארה היא האישה הראשונה בתפקיד, ובתקופתה גם אמור להתבצע מהלך היסטורי - פיצול תפקיד היועמ"ש
מיכאל שמש ותמר אלמוג
07 בפברואר 2022
14:12

בהתאם לתחזיות וההמלצות: הממשלה אישרה היום (שני) פה אחד את מינויה של עורכת הדין גלי בהרב מיארה לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה. בהרב מיארה, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב לעניינים אזרחיים, הייתה המועמדת ששר המשפטים הבהיר שהיא המובילה.

עוד לפני האישור, ראש הממשלה נפתלי בנט אמר בהתייחסותו לפרשת המשטרה ותוכנת הריגול כי מיארה תמונה וכי יתייעץ איתה בנוגע לפרשה. "זה יתרון שהיא לא מתוך המערכת", הוא אמר. "היא לא הייתה בשנים המדוברות בתוך המערכת".

לפני שבוע הודיע שר המשפטים גדעון סער כי יציע לממשלה לבחור בה לתפקיד היועמ"ש, וכמה שעות לאחר מכן הצטרף ראש הממשלה נפתלי בנט ואמר כי גם הוא יציע את שמה של בהרב מיארה. "עו"ד גלי בהרב-מיארה היא המועמדת המתאימה ביותר, הבשלה ביותר, הראויה ביותר ובעלת הידע המקצועי והניהולי העשיר והמרשים ביותר", נכתב בנימוקי הצעת המחליטים.

עוד נכתב: "לעורכת הדין מומחיות ובקיאות רבה בתחומי המשפט הציבורי-המינהלי והמשפט האזרחי. עו"ד גלי בהרב-מיארה שירתה למעלה מ-30 שנים בפרקליטות המדינה ובשנים האחרונות עבדה כעו"ד במגזר הפרטי". 

המינוי של בהרב מיארה מהווה תקדים מכמה בחינות: בהרב מיארה היא האישה הראשונה בתפקיד ושמה אינו מוכר לציבור הרחב, בניגוד לקודמיה אביחי מנדלבליט ויהודה ויינשטיין. כמו כן, בתקופתה גם אמור להתבצע מהלך היסטורי - פיצול תפקיד היועמ"ש, ובחירתה מסמלת יותר מכל ששר המשפטים סער מתכוון להמשיך במסלול הפיצול עליו הצהיר.

בהרב מיארה נבחרה על פני שני מועמדים אחרים להחלפת אביחי מנדלבליט - עורך הדין רועי שיינדורף, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים בינלאומיים, ועורך הדין איתי אופיר, היועץ המשפטי למערכת הביטחון.

 אופיר, בהרב מיארה ושיינדורף (צילום: ערוץ הכנסת • תומר יעקובסון)

כל אחד מהם, כפי שפורסם בחדשות הערב בכאן 11, זכה לארבעה קולות בוועדה, כשלמינויה של בהרב מיארה התנגד ראש הוועדה ונשיא העליון בדימוס, אשר גרוניס, שהתנגד בזמנו גם למנדלבליט. ההפתעה הגדולה היא שהמשנה המנוסה, עורך הדין רז נזרי, לא עלה לשלישיה הסופית, ושני חברי ועדה, חבר הכנסת צבי האוזר והשר לשעבר דן מרידור - לא הצביעו לו.