מארק אוברמארס
צילום: רויטרס

"מתבייש ומתנצל": עקב חשד להטרדות מיניות - מארק אוברמארס התפטר מאייאקס

כוכב הכדורגל לשעבר, המשמש כמנהל הספורטיבי של המועדון נמצא בתפקיד מ-2012. אוברמארס כתב: "לצערי לא הבנתי שאני עובר את הגבול"
ליאן וילדאו
07 בפברואר 2022
10:09

כוכב הכדורגל לשעבר מארק אוברמארס עזב היום (שני) את תפקיד המנהל הספורטיבי של אייאקס בעקבות חשד שהטריד מיני עובדות במועדון. אוברמארס נמצא בתפקידו משנת 2012.

בהודעה רשמית שהוציא המועדון נכתב: "אוברמארס קיבל החלטה לעזוב לאחר דיונים בימים האחרונים עם מועצת המנהלים והמנכ"ל אדווין ואן דר סאר ומסר להם את כוונותיו. שורה של הודעות לא הולמות שנשלחו לכמה נשים שעבדו איתו במשך תקופה ממושכת עומדת בבסיס ההחלטה".

אוברמארס, בן 48, שחקן העבר של המועדון כמו גם של נבחרת הולנד, ארסנל וברצלונה, מסר: "אני מתבייש. בשבוע שעבר נתקלתי בדיווחים על ההתנהגות שלי ואיך זה הרגיש לאחרים. לצערי לא הבנתי שאני עובר את הגבול עם זה, אבל הדבר הובהר לי בימים האחרונים ופתאום הרגשתי לחץ עצום.

"אני מתנצל. בוודאי עבור מישהו בתפקיד שלי, התנהגות זו אינה מקובלת. גם אני רואה את זה עכשיו. אבל זה כבר מאוחר מדי. אני לא רואה אפשרות אחרת מלבד לעזוב את אייאקס. יש לזה גם השפעה גדולה על המצב הפרטי שלי. לכן אני מבקש מכולם לעזוב אותי ואת משפחתי בשקט".