אמיר הלוי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עובדת במשרד התיירות טוענת: המנכ"ל לשעבר הטיח את הטלפון בנוכחות אנשים

שלוש תלונות הוגשו לנציבות שירות המדינה נגד אמיר הלוי בגין התעמרות בעובדים ומנהל לא תקין. אף שנמצא שהתנהגותו הייתה פוגענית, השר רזבוזוב החליט שלא לנקוט אמצעי משמעת נגד הלוי - שהוא גם חבר בוועדת שירות המדינה של הנציבות
דנה ירקצי
07 בפברואר 2022
13:40

שלוש תלונות הוגשו לנציבות שירות המדינה נגד מנכ"ל משרד התיירות לשעבר, אמיר הלוי, בגין התעמרות בעובדים ומנהל לא תקין - כך פורסם היום (שני) בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב. אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה פתח בחקירה לגבי אחת מהתלונות, לפיה באפריל 2020 הלוי הטיח טלפון ברצפה בנוכחות אנשים, צעק על עובדת והדיר אותה מישיבות.

אגף המשמעת בנציבות המליץ לשר התיירות יואל רזבוזוב לנקוט בהליך פנים-משרדי נגד הלוי – שמשמש גם כחבר בוועדת שירות המדינה של הנציבות. זאת לאחר שנקבע שיחסו לעובדת לא עולה לרמת התעמרות והתנכלות, אך נמצא שהתנהלותו כלפיה הייתה פוגענית ובלתי הולמת את מעמדו. בנציבות שירות המדינה לא התייחסו לשאלה איך ייתכן שהנציבות עוסקת בעניינו, בזמן שהוא חבר בוועדת שירות המדינה. 

שר התיירות החליט שאין מקום לנקוט באמצעי משמעת נגדו. בהודעה שנשלחה לעובדת מטעם הנציבות, שמסבירה את שיקוליו של השר שלא לפתוח בהליך פנימי, נמסר שהתנהגותו של המנכ"ל אינה ראויה ולא מקובלת. עם זאת, הוא מצא אותה על קו התפר שבין התחום הניהולי למשמעתי, ושוכנע כי התנהגותו הייתה אנושית, מאחר שהיה נתון למצבי לחץ ולנסיבות קיצוניות, וכי נעשתה "בעידנא דריתחא". 

שני עובדים נוספים שלחו תלונות לנציבות שירות המדינה, אחד בעניין סמנכ"ל בכיר אותו ביקש הלוי לפטר לאחר שלא הסכים לבצע פעולות שלטענתו היו קשורות במנהל לא תקין. סוגיית הפיטורים הועברה לבית המשפט, שקבע שהם לא מוצדקים. התלונה השנייה הייתה של מנכ"ל של חברה ממשלתית, שטען כי הלוי ניסה לייחס לו ליקויים כספיים לא נכונים.

מעדויות נוספות שפורסמו בסדר יום עולות טענות להדרה והרחקה מישיבות הנהלה של עובדים שהמנכ"ל לשעבר לא רוצה במשרד, כדי להביא לפיטוריהם. הלוי סיים את תפקידו בחודש שעבר. 

מטעמו של אמיר הלוי נמסר: "הלוי סיים תקופת כהונה מוצלחת וארוכה במיוחד של תשע שנים כמנכ"ל מוערך, תחת חמישה שרים ממפלגות שונות שנתנו בו את אמונם. זאת בנוסף להערכה העצומה לה הוא זוכה בקרב תעשיית התיירות בשל השינויים והיוזמות שהוביל בתקופת כהונתו, הן בתחומי השיווק והאסטרטגיה, בתחומי התשתיות וההשקעות והן בשינוי הארגוני שהתאים פעילות של משרד ממשלתי לשוק התיירות העסקי.

"שינויים אלה היו לצנינים בקרב מיעוט קטן של עובדים שבחרו להתלונן ולנסות ליצור אייטמים תקשורתיים במשך השנה האחרונה - ניסיונות שלא הבשילו בשל ההבנה כי מדובר בשטויות.

"על עלילות החברה הממשלתית לתיירות אפשר לקרוא בדוחות ובתחקירים שנעשו על החברה המעידים כי דווקא הלוי הוא זה שהגן על המינהל התקין ועל כספי הציבור. בעניין העובד הבכיר - הרי שהוא הועבר מתפקידו בהסכמה.

"עם זאת, אם מי מהגורמים חש אחרת, הלוי מתנצל על התחושות ומאחל בהצלחה לעובדי המשרד ולתעשיית התיירות באתגרים שלפניהם".

מטעמו של שר התיירות נמסר: "לבקשת נציבות שירות המדינה, השר קיים הליך כנהוג וקבוע בחוק, ובו לא נמצא דבר הנוגע למנכ"ל הקודם המגיע לידי עבירת משמעת".