ארץ עיר אופקים

למה כדאי להיות מקורב לראש עיריית אופקים?

יותר מ-20 תלונות על שוחד, מרמה וגניבת כספים הוגשו ללהב 433 על ההתנהלות בעיריית אופקים. כך, למשל, חנכו בעיר אזור תעשייה חדש פעמיים - ולמקורבי ראש העיר דנינו הוקצו שם מגרשים ללא מכרז • הנה כמה סיפורים בעייתיים מאוד שקורים בעיר הדרומית - על חשבון תושביה והכסף הציבורי
אורן אהרוני
08 בפברואר 2022
01:09

זוכרים את הסצנה בסלאח שבתי, שבה הביאו תורמים וכל פעם שינו את השלט כשבא תורם אחר? בסרט זה היה מצחיק, אבל מה שקורה באופקים הפסיק מזמן להצחיק. בשנת 2017 החליטו לחנוך בעיר הדרומית אזור תעשייה חדש, שנתנו לו את השם "מרגליות". שר הכלכלה דאז אלי כהן הביא מענק של כ-50 מיליון שקלים באירוע חניכת המקום. שנתיים אחרי, החליטו לעשות שוב טקס חניכה - של אותו המקום, פשוט החליפו לו את השם ל"שקד". שר הכלכלה שוב הגיע לחנוך את המקום, עם מענק חדש של 30 מיליון שקלים.

יותר מ-20 תלונות על שוחד, מרמה וגניבת כספים הוגשו ללהב 433 על ההתנהלות בעיר. בכתבה שלפניכם מדגם של כמה סיפורים בעייתיים מאוד על העירייה - כולם על חשבון תושבי אופקים ועל חשבון הכסף הציבורי. 

הכתבה המלאה מתוך חדשות הערב

גדעון סבגי, כיום ראש האופוזיציה בעיריית אופקים, היה בעבר סגן ראש העיר וחבר ועדת ההקצאות. את חלק מהקרקעות באזורי התעשייה מעבירים בהקצאות, לא במכרזים. העירייה ממליצה למשרד הכלכלה למי להעניק הקצאה, רק שהוא כחבר בוועדה, לא ממש הבין מהם הקריטריונים לאותן המלצות להקצאות.

"אמורים להיות קריטריונים מסודרים לזה, אבל לצערי באופקים כמו באופקים, שום דבר לא מתנהל כמו שצריך", אומר סבגי לכאן חדשות. "מעולם לא הבנתי איך מקצים מגרשים, שאמורים לשמש ליזמים שבאים להקים מפעלים ולהעסיק תושבים - למאכערים כאלה ואחרים, לבעלי משפחות כאלה ואחרות שמקושרות מאוד לראש העיר. מתפקדי ליכוד קיבלו מגרשים בגלל קרבתם לראש העיר ותמיכתם בו".

175 אלף שקלים עבור הופעה ביום העצמאות האחרון באופקים. עדן חסון (צילום: גימלייב)

הנה עוד סיפור של ניגוד עניינים בעיריית אופקים. משרד הפנים ביקש מהעיריות שלא לשלם לאומנים יותר מ-70 אלף שקל להופעה ביום העצמאות. מה עושים? נותנים למתנ"ס לשלם. זרוע עוקפת. ומי מנהלת התרבות במתנ"ס? אשתו של ראש העיר, איציק דנינו. וכמה שילמו לעדן חסון ולנסרין קדרי ביום העצמאות האחרון? לקדרי כמעט 88 אלף שקל, ולחסון 175 אלף.

תגובת עיריית אופקים לכתבה: "החומרים שהוצגו מקורם בטענות ממוחזרות שמעלה חבר אופוזיציה, שמנסה לנגח את ראש העיר מטעמים פוליטיים, על רקע תביעות דיבה המתנהלות נגדו בימים אלו בבתי המשפט. האיש מנסה להוליך שולל באמצעות אסופת שקרים, סיפורי בדים ועלילות שווא שהוא מפרסם בהמשך שנים, לבד ויחד עם אחרים.

עם קבלת הפנייה אלינו הקדשנו שעות רבות על מנת להציג מענה סדור לכל טענה וטענה הנטענת על ידי חבר האופוזיציה וחבר מרעיו. המענה שניתן מקעקע, אחת לאחת, את כל הטענות, ומוכיח שוב כי הכתבה נשענת על שקרים חסרי בסיס, שאינם ראויים לפרסום שניתן להם.

העיר אופקים מצויה בתנופת פיתוח חסרת תקדים, בכל התחומים, אותה מוביל בשמונה השנים האחרונות ראש העיר. תושבי העיר יודעים לעשות את ההבחנה בין מי שעושה למענם לילות וימים לבין מי שעסוק בהפצת עלילות ושקרים, שצר לנו על שמצאו בית בערוץ זה".